В цьому році зникло 650 гуманітарних вантажів для військових

  Понад 650 випадків неотримання гуманітарної допомоги військовими в цьому році виявили Міноборони та Держмитслужба. Про це повідомило Міністерство оборони України.

  “Упродовж січня-травня 2023 року Міноборони та Держмитслужба здійснили спільні перевірки понад 5 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги до близько 100 військових частин. У 653-х випадках одержання такої гуманітарної допомоги не було підтверджено. Йдеться, зокрема, про пластини до бронежилетів, прилади нічного бачення, тепловізори, дрони, автотранспорт та інші товари і засоби”, – йдеться в повідомленні.

  Також зазначається, що до правоохоронних органів направлено 159 повідомлень щодо протиправних дій, які містять ознаки злочину, згідно зі статтями 201–2, 358 та 190 Кримінального кодексу України. “За багатьма випадками перевірки ще тривають”, – додали в Міноборони.

  Виявити “розбіжності” вдалося  завдяки оперативному обміну інформацією між Міноборони та Держмитслужбою щодо підтвердження отримання військовими частинами товарів гуманітарної допомоги, а також виявлення та припинення митних правопорушень. Наразі налагоджено тісний контакт Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України з Департаментом внутрішнього аудиту Міністерства оборони України, йдеться в повідомленні.

НАГАДУЄМО:

Міноборони працює над впровадженням літньої польової військової форми для жінок, – Ганна Маляр