Із Судану вигнали спецпредставника ООН

  Уряд Судану вигнав із країни спецпредставника генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Волкера Пертеса. Замінити спеціального представника ще у травні вимагав командувач збройних сил Судану Абдель Фаттах Аль-Бурхан. Про це повідомило Сіньхуа.

  “Уряд Республіки Судан офіційно повідомив Генерального секретаря ООН про те, що Волкер Пертес, спеціальний представник Генерального секретаря ООН та голова Інтегрованої місії з надання допомоги був оголошений персоною нон-грата”, – повідомили в МЗС Судану.

  Спецпредставник генсека ООН знаходиться за межами Судану з кінця травня, а в момент оголошення перебував в Ефіопії. 

  Варто нагадати, що столиці країни, 15 квітня 2023 року, спалахнули бої між підрозділами армії країни та силами швидкого реагування (СШР), які підтримують тісні контакти із ПВК “Вагнер”. Через військове протистояння в Судані вже вбито близько 2000 осіб. За даними ООН, близько 25 мільйонів людей у країні зараз потребують допомоги та захисту.

   США та Саудівська Аравія намагаються “помирити сторони конфлікту” і переконати їх знову розпочати переговори з метою відновлення режиму припинення вогню в Судані.

Заява Лоуренса – це бездоганний цинізм!, – Подоляк

  Судан був важливим випробувальним полігоном для політики США зі зміцнення демократії в усьому Світі. Експеримент мав на меті послабити корумпованих лідерів і дозволити країнам ефективніше протистояти закордонному впливу. Про це йдеться у статті, опублікованій у середу у New York Times. Ще у березні американські дипломати були переконані, що Судан перебуває на порозі проривної угоди, яка прискорить перехід від військової диктатури до повноцінної демократії. Але реальність виявилася іншою.

  “США недооцінили складність переходу до демократії в країні з довгою історією військового правління та ризики переговорів з сильними лідерами, які говорять про демократію, але ніколи не доводять справу до кінця”, – зазначається у статті. Американські дипломати “припустилися помилки, потакаючи генералам, погоджуючись із їхніми ірраціональними вимогами і розглядаючи їх як природних політичних гравців”, – цитує видання New York Times слова Амгада Фарейда Ет-Тайєба, радника колишнього прем’єр-міністра Судану Абдалли Хамдо. ” Саме це підживлювало їхню (генералів- ред.) спрагу влади та ілюзію легітимності”, – сказав він.
  Майже ніхто не звертає уваги на те, що загострення ситуації в Судані якимось дивним чином співпало із початком виведення “півнів Прігожина” з Бахмута в тил російських військ.

НАГАДУЄМО:

Представника Угорщини викликали до МЗС через ситуацію з нашими військовополоненими