Туреччина готується до виборів президента

  Туреччина готується до виборів президента, які мають відбутися в країні 14 травня 2023 року. Згідно з індексом букмекерів, які відстежують ставки на виборах президента Туреччини, шанси Кемаля Киличдароглу перемогти чинного президента Реджепа Тайїпа Ердогана зросли до 57%. Киличдароглу заявив, що у разі його перемоги Туреччина віддаватиме пріоритет відносинам із Заходом, а не з росією. 

  У оприлюднених заявах мова йде про те, що опозиція має дані, які дозволяють стверджувати, що її можуть переслідувати в соціальних мережах за допомогою підроблених відео або голосових записів. Киличдароглу попередив громадськість про те, що деякі люди можуть підбурювати безлади, і поставив під сумнів можливість виходу на вулиці озброєних елементів.

  Зі свого боку Ердоган розпочав “війну компроматів”. Спочатку він “викрив” лідера Республіканської народної партії в тому, що його мати – вірменка, а пізніше звинуватив партію конкурента і його самого у приналежності до ЛГБТ: “Ми знаємо, що Кемаль Киличдароглу є ЛГБТ. Вся партія IYI – ЛГБТ. ДПН (Курдська націоналістична партія), всі вони – ЛГБТ”.

  Як пише Bloomberg, президентські перегони в Туреччині відображають зростаючу поляризацію в турецькому суспільстві, оскільки опозиційний блок, який підтримує головний прокурдський політичний рух країни, готується до напруженого голосування 14 травня 2023 року.

  Кемаль Киличдароглу вже закликав громадян не виходити з дому, якщо він переможе на виборах, щоб уникнути ризику зіткнення із “озброєними елементами”, вірними уряду Ердогана.

НАГАДУЄМО:

Прем’єр-міністр Угорщини відверто зазіхає на частину території України