Статус учасника бойових дій можна буде отримати онлайн

  16 січня 2023 року Верховна Рада України в цілому (в другому читанні) підтримала законопроєкт №10062, який стосується цифровізації Збройних сил України. Згідно вказаного законопроєкту передбачається створення реєстру військовослужбовців ЗСУ, що дасть можливість отримати статус учасника бойових дій онлайн. У першому читанні законопроєкт ухвалили ще 08 листопада 2023 року.

  Про це повідомили народні депутати України Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.

  Міноборони називає проєкт закону критично важливим для обороноздатності України. Зокрема, після його підписання в МОУ з’явиться можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

  Завдяки цьому, за даними Міноборони:

  • буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів (натомість цей ресурс буде використовуватись для прикриття інших об’єктів військової та цивільної інфраструктури);
  • прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників;
  • прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для війська;
  • посилиться захист даних від кібератак РФ.

  Крім того, законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку.

  Законопроєкт запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату).

  “Завдяки Законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям”, — зазначили у Міноборони.

  У відповідності із законопроєктом № 10062 буде створено Єдиний реєстр мобілізованих. Він буде привʼязаний до Єдиного реєстру виборців, якого сьогодні фактично не існує.

НАГАДУЄМО: