Російський олігарх Абрамович не бачить різниці між агресором та жертвою агресії

  На початку березня 2022 року підсанкційний російський олігарх Роман Абрамович оголосив про рішення продати англійський футбольний клуб “Челсі”. Спочатку він повідомив, що всі отримані від продажу гроші підуть до благодійного фонду, який буде створено для допомоги постраждалим від війни в Україні.

  Після того, як клуб купив американський мільярдер Тодд Болі, віддавши за нього 2,5 млрд. фунтів стерлінгів, та владнання з питань з витратами, пов’язаними із юридичним оформленням угоди, залишилося 2,3 мільярда. І тут у прес-службі Абрамовича заявили, що він “хоче, щоб виручені кошти були передані до благодійного фонду для потреб постраждалих з обох боків конфлікту між Росією та Україною”. Кидається в очі те, що Абрамович раптом поставив знак рівності між агресором та жертвою агресії, а термін  “війна” замінив на “конфлікт”.

  Як повідомляє британський таблоїд Daily Mail, Абрамович тепер має намір зробити так, щоб значна частина грошей пішла на росію, або “росіянам, які постраждали від конфлікту”, хоча всі бойові дії відбуваються виключно на території України.

  Британський уряд і Єврокомісія на такий крок не погодилися, поки діють антиросійські санкції. Саме через них Абрамовичу довелося продати ФК “Челсі”.

  Зараз 2,3 мільярда знаходяться на замороженому банківському рахунку у Великобританії, що належить компанії, яку контролює Абрамович. За словами міністра закордонних справ Великобританії Джеймса Клеверлі, поки що немає впевненості, що кошти будуть виплачені до того, як уряд піде на літні канікули наступного місяця.

  “Ми хочемо переконатися, що вивільнені гроші надходять виключно до тих отримувачів, на яких вони направлені. Мені потрібна повна впевненість, що це так”, – сказав Клеверлі.

  Можливо, що ці гроші надійдуть Україні, що постраждала від російської агресії, до настання зими.

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів. 

НАГАДУЄМО:

Путіну ніяк не дає спокою національність Зеленського – напевно, заздрить