Країни-члени НАТО створили Морський центр безпеки критичної підводної інфраструктури через побоювання диверсій

  Щоб запобігти руйнуванню критичної підводної інфраструктури міністри оборони країн-членів Альянсу на зустрічі в Брюсселі схвалили плани створення «Морського центру безпеки критичної підводної інфраструктури», заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

  “Морський центр безпеки критичної підводної інфраструктури” НАТО повинен зосередити зусилля на захисті підводних трубопроводів та кабелів. Лише дном Північного моря проходить близько 8000 км (5000 миль) нафто- і газопроводів, а також підводні мережі зв’язку, які неможливо постійно контролювати.

  «Ми не зможемо забезпечити постійну присутність військ Альянсу на цих тисячах кілометрів підводної інфраструктури», — сказав Столтенберг журналістам після головування на зустрічі. «Але ми можемо бути кращими у зборі… розвідданих, обміні інформацією, з’єднанні точок, тому що також у приватному секторі є багато інформації» про рух кораблів і морське спостереження, сказав він.

  “Центр” базуватиметься в штабі військово-морських сил НАТО в Нортвуді поблизу Лондона і, серед іншого, відповідатиме за створення нової системи спостереження для моніторингу частин Атлантики, а також районів у Північному, Балтійському, Середземному та Чорному морях.

Путін навіть поразку в Україні зможе видати за перемогу Росії, – Кулеба відповів Пєскову

  Зусилля захистити критично важливу підводну інфраструктуру Заходу стали реакцією на знищення газопроводів Nord Stream 1 і Nord Stream 2 у вересні. Хто стоїть за руйнуванням трубопроводів, так і залишається незрозумілим.

  «Загроза зростає», — сказав колишній німецький тризірковий генерал Ганс-Вернер Вірманн. «Російські кораблі активно картографували нашу критичну підводну інфраструктуру. Є підвищене занепокоєння, що Росія може націлитися на підводні кабелі та іншу критичну інфраструктуру, намагаючись порушити життя Заходу», — сказав він журналістам у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

  Вірманн також додав, що новий центр НАТО має об’єднає всіх членів НАТО, союзників і приватний сектор, щоб допомогти «поліпшити обмін інформацією про можливі ризики та загрози».

НАГАДУЄМО:

ЄС засуджує наміри кремля провести вибори на тимчасово окупованих територіях України