Росія знайшла новий ринок для збуту своєї нафти

  До міста Карачі, що в Пакистані, вперше в історії, прибула сира нафта із Росії. Про це 11 червня 2023 року повідомив прем’єр-міністр країни Шехбаз Шаріф. За його словами, своє “чорне золото” РФ продала зі знижкою. “Радий повідомити, що перший вантаж російської сирої нафти зі знижкою прибув до Карачі і завтра (12 червня – ред.) розпочнеться розвантаження нафти”, – зазначив Шехбаз Шаріф (на фото).

  Росія поставила нафту Пакистану вперше. При цьому поки не зрозуміло, як Пакистан здійснюватиме оплату. За інформацією агентства Reuters, нещодавно Пакистан заявив, що планує бартерну торгівлю з Росією, Афганістаном та Іраном, що, за словами аналітиків, може знизити потребу в доларах та ризик транскордонної контрабанди енергоносіїв.

  При цьому, за інформацією газети The News International, Пакистан запропонував РФ укласти довгострокову угоду, а також зробив однією з умов оплату в юанях. За неофіційними даними, вартість російської нафти для Пакистану становить $50-52 за барель, що трохи нижче встановленого “Великою сімкою” обмеження в 60 доларів.

  Імпорт енергоносіїв становить більшу частину зовнішніх платежів Пакистану. Очікується, що імпорт сирої нафти в країну буде на рівні 100 тисяч барелів на добу після прибуття першої партії з РФії.

НАГАДУЄМО:

Країни НАТО розробляють новий бойовий вертоліт