Поки деякі країни НАТО готуються до створення нового військового вертольота, виробники вже активно вивчають російсько-українську війну, щоб знайти підказки про особливості та тактики його застосування. Про це повідомляє Defense News.
Повномасштабна війна в Україні показала, що не лише авіація є вирішальним фактором на війні, а й те, як її використовують льотчики. Як РФ, так і Україна літають переважно на радянських вертольотах Мі-8 60-х років минулого століття. РФ використовувала авіацію вдень і на висотах, що робило її легкою ціллю для ЗСУ. Україна у свою чергу застосовувала Мі-8 вночі або рано вранці на надмалих висотах.
“Один із уроків України для всіх полягає в тому, що те, як ви керуєте своїми системами, своєю зброєю, своїм транспортним засобом, може бути більш вирішальним, ніж сам транспортний засіб”, – заявив головний технічний директор Airbus Helicopters Стефан Томе. Він додав, що клієнти компанії переоцінюють використання обладнання з максимальною ефективністю. Наразі Європа хоче отримати новий вертоліт у наступному десятилітті.
Запланований вертоліт NGRC призначений для допомоги союзникам у місіях, що включають введення та виведення сил СЗГ, транспортування малого та середнього вантажу, а також військ на полі бою. У червні 2022 року 6 країн підписали меморандум про взаєморозуміння. Великобританія, Італія, Греція, Франція, Нідерланди та Німеччина погодилися виділити 28 млн. доларів для розробки концепції нового вертольота. У червні до них має приєднатися Канада.
Серед основних вимог до гелікоптера виділяють: можливість створення безпілотної версії, запас ходу – 1650 км, вантажопідйомність – від 10 до 17 тон.
http:///rashysty-hotuiutsia-vlashtuvaty-novu-ekolohichnu-katastrofu-minuiut-zavod-krymskyj-tytan-v-armiansku/