Росія програла битву за газ країнам НАТО

Путін-газова труба - КАРИКАТУРА

  За півроку до вторгнення в Україну росія вирішила розпочати наступ проти країн НАТО на “газовому фронті”. В липні 2021 року Росія почала впевнено скорочувати поставки енергоносіїв до Європи, що призвело до спекулятивного зростання ціни на газ в десятки разів. Про це пише Financial Times.

  Як підсумок наступу на “газовому фронті” ціна на блакитне паливо  підскочила вище 340 євро за мВт/год. У п’ятницю, 05 травня 2023 року, європейський контрольний показник TTF знизився до рівня, з якого розпочало старт “стрімке зростання ціни”, –  35,20-35,95 євро євро за мегават-годину, .

  Зниження до 35 євро/мВт-год стало можливим після того, як Європа успішно почала використовувати альтернативні джерела газопостачання, прискорила розгортання відновлюваних джерел енергії та скористалася м’якою зимою, через яку газосховища виявилися вичерпаними менше ніж наполовину.

  Аналітик Morgan Stanley Мартійн Ратс стверджує, що Європа зараз у змозі заповнити свої газові сховища на 100%, навіть за умови якщо російські поставки знизяться до нуля. Сьогодні сховища вже заповнені на 60% відсотків. Для порівняння: наприкінці минулого року опалювального сезону газу у сховищах на початок травня залишалось приблизно 35%.

  Зниження ціни на газ потягнуло за собою вниз і ціну на нафту. Вартість нафти марки Brent впала майже до 75 доларів за барель. Більшу частину минулого року вона торгувалася вище 100 доларів за барель. Сьогодні ціна на нафту майже досягла рівня, на якому вона торгувалась до вторгнення росії в Україну, що можна розцінювати як перемогу країн Єврпи у “битві за газ”.

  Але Росія ще намагається виграти “гібридну війну” і шукає можливості для збільшення експорту газу.

НАГАДУЄМО:

США займаються пропагандою війни, а Угорщина просуває ідеологію миру, – Петер Сіярто