Росія поглиблює економічну співпрацю з країнами-прокладками

  Росія поглиблює співпрацю з “країнами-прокладками”, які допомагають успішно долати міжнародні економічні санкції. Так товарообіг між Росією і Вірменією за минулий рік зріс майже на 200% левова частка якого припадає на реекспорт товарів. Не відстають від Вірменії і країни Центральної Азії.

  Небувалого розмаху набула торгівля через Каспійське море. Через Іран Москва отримала вихід на ринки Південної Азії.
Поглиблення співробітництва спостерігаєьться із Північною Кореєю. Головна мета – спільними зусиллями подолати економічні санкції, накладені на обидві країни.

  Експерти з США стверджують, що Москва і Пхеньян досягли домовленості про відправку зброї, щоб допомогти Кремлю у війні проти України. В обмін на зброю Росія відновила постачання нафти в постраждалу від міжнародних санкцій Північну Корею вперше з 2020 року, пише Bloomberg.

  Росія почала качати нафту в Північну Корею в грудні 2022 року і вже відправила близько 67000 барелів. Північній Кореї дозволено імпортувати 500 000 барелів нафти на рік відповідно до режиму санкцій ООН. Але вона знайшла способи обійти ці заходи, наприклад, використовуючи перевалку товарів з корабля на корабель у відкритому морі.

  Судячи із супутникових знімків, опублікованих на веб-сайті 38 North, наприкінці минулого року Росія та Північна Корея, відновили торгівлю і на своїй єдиній залізничній лінії.

  “Ми стурбовані тим, що КНДР планує постачати більше військової техніки в Росію”, – заявив представник Держдепартаменту США…

НАГАДУЄМО:

Росія знайшла новий ринок для збуту своєї нафти