Прігожинський заколот – підсумки, реакція міжнародної спільноти, висновки аналітиків

Прігожинський заколот – перші підсумки

  Раптовий заколот пвк “вагнера” на Росії, який розпочався вночі, так само раптово закінчився минулої ночі! Під час протистояння «вагнерівців» з російською армією За різними даними, знищено 7 одиниць техніки та, як мінімум, 15 російських військових, постраждали і цивільні. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на місцевих воєнкорів. Зазначається, що це все особи, які могли перебували на бортах, нібито, збитих «вагнерівцями» літаків і вертольотів. Зокрема, стверджується, що могли загинути вісім осіб, які були на борту повітряного пункту управління на базі літака Іл-22.

Oryx підрахувала кількість втраченої техніки у збройному конфлікті між Росією та Росією (ЗС РФ та ПВК «Вагнер»)
Російські військові втратили літак Іл-22, два вертольоти, призначені для радіоелектронної боротьби, один гелікоптер Мі-35, бойову машину тигр і військовий КамАЗ (авіація була знищена, а машини – захоплені).
ПВК «Вагнер» втратила лише один УАЗ.

  Колона ПВК «Вагнера» безкоштовно харчувалася та заливала паливо на заправках Медведчука, доки рухалася на Москву, – заявив О.Данилов.

 Найбільшу користь  від “походу Прігожина на Москву” має  керівництво Ліпецької області, бо позапланово може розпилити нові кошти для ремонту доріг, зруйнованих екскаваторами, “з метою перешкоджання руху заколотників”.

  Зеки з батальйону «Шторм Z» пред’явили прігожину за те, що він їх кинув і злився, по суті підставивши людей, які йому повірили. Не всі вагнерівці задоволені рішенням Прігожина. Дуже цікаво, що буде із підрозділами МО РФ, які перейшли на бік заколотників?

Отже: прігожин зрадив усіх! Скоріше за все, його просто ліквідують. Так обсратися – це ще треба вміти. В нього повірили місцеві рашисти, була хороша підтримка від населення та досить зручний момент для захоплення влади. Найголовніше, не було жодного опору з боку силовиків – всі розбіглися. А воно все п..

На згадку про шоу прігожина, в Воронежі до ранку палала нафтобаза. А тим часом кадирівці досі їдуть штурмувати Ростов-на-Дону…

Прігожинський заколот – реакція світової спільноти

А) Ватажок найманців ПВК «Вагнер» Євгєній Пригожин планував заколот проти російського військового керівництва упродовж тривалого часу, – інформує  CNN  із посиланням на розвідників США. Цього тижня співробітники розвідки поінформували так звану «Банду восьми» в Конгресі США про переміщення найманців ПВК та накопичення «вагнерівцями» озброєння поблизу російських кордонів.

Б) Президент Казахстану Касим Жомарт Токаєв провів позачергове засідання Ради безпеки республіки. “Глава держави заслухав доповіді прем’єр-міністра, генпрокурора, голови Комітету нацбезпеки, міністрів оборони, внутрішніх справ, закордонних справ про заходи щодо виконання доручень у зв’язку із ситуацією в РФ”, – наголошується в офіційному повідомленні прес-служби Токаєва.  “Події, що відбуваються, – це внутрішня справа Росії”, – заявив президент Казахстану про ситуацію на Росії, чиє ім’я та по батькові Путіну так і не вдалося правильно вимовити.

В) Грузія не бачить потреби у закритті кордону з Росією, – заявило МВС Грузії.

Г) “Ніхто з поліції не готовий до бойових дій. Абсолютно ніхто. Навіть поліцейський спецназ Грім не може вести бойові дії зі штурмовиками Вагнера”, – рашистські воєнкори з посиланням на власні джерела.

Д) Спроба розгойдати російське суспільство, розпалити вогонь братовбивчої громадянської війни провалилася, – заявив глава СЗР Наришкін.

Е) Туреччина, як завжди, готова допомогти з врегулюванням конфлікту в РФ, – заявив Ердоган після розмови з Путіним.

Прігожинський заколот – думки аналітиків

1. Виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF), політолог Вадим Денисенко підбив перші висновки щодо подій у росії, пов’язаних з пвк “вагнера”. На його думку, глава компанії євгеній пригожин готувався до “перевороту”, однак його метою була не зміна влади, а субʼєктність і гарантії продовження фінансових замовлень.

2. Прігожин здався – найкоротша історія громадянська війна закінчилася Росії. Пригожин та його найманці повертаються на свої позиції, пише NEXTA Live. Чому все скінчилося саме так? Що чекає на Прігожина далі? Відповідаємо на всі питання у спецвипуску (ВІДЕО)

3. Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що військове повстання в РФ засновника ПВК “вагнера” Євгена Пригожина та його похід на Москву показало слабкість Кремля, і, найімовірніше, завдасть істотних збитків зусиллям країни-агресора у її війні проти України:

  • Дії “вагнерівців” показали слабкість російських військових резервів.
  • кремль не зміг швидко реагувати на збройний заколот Прігожина і не контролював його діяльність.
  • Жителі Ростова практично не протистояли “вагнерівцям”, а навпаки їх підтримували.

4. “Якщо здути піну, що піднялася навколо збройного заколоту, то в сухому залишку ми бачимо всю глибину розкладання путінського режиму до самісінького дна. Навіть якщо незабаром народного тріумфатора Прігожина ліквідують, це вже жодним чином не воскресить Путіна з політичної могили. Масам наочно довели: тіло, що у Кремлі, підтримки силовиків немає, тобто. позбавлене імунітету, податливе до будь-яких несуттєвих збурень і в слушний момент буде з радістю передано до Гааги на заклання.

  Але це лише частина секретів…, головний з яких – вертикаль впала. Накази Центру змінилися епохою персональних договорняків у “ручному режимі”. Позиції Кремля настільки слабкі, що “прігожинський заколот” став генетичним продовжувачем “корніловщини” та ГКЧП (ДКНС – укр.) – останніх дзвіночків перед скочуванням у неконтрольований хаос. Спроби домалювати кримінальному авторитету як образ такого собі “декабриста” – суцільна некомпетентність та самообман. Прігожин нічого спільного немає з патріотизмом, мораллю, високими ідеалами, він – ненажерливий трупний черв’як, який жадібно пожирає плоть померлої Росії. Єдина його мета – урвати шматки пожирніше, і в цьому він досить успішний…”, – пише СитоСкрата.

НАГАДУЄМО:

Заколот найманців пвк вагнера закінчився так само раптово, як і почався