Президент відвідав гірський полігон, де проходять військові навчання

Протягом кількох днів, в західних областях України проходять планові навчання військових частин та підрозділів Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, дії яких забезпечують літаки винищувальної, розвідувальної та транспортної авіації Повітряних Сил, транспортно-бойові вертольоти армійської авіації та інженерні підрозділи Сухопутних військ ЗСУ.

16 квітня, під час робочої поїздки до Закарпатської області, Президент України Володимир Зеленський у супроводі Міністра оборони України Андрія Тарана та Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака відвідали гірський військовий полігон неподалік Ужгорода.

Повідомлення про візит розміщено на офіційному веб сайті Міністерства оборони України.

Було перевірено хід проведення навчань з десантуванням та бойовою стрільбою підрозділів окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Військові частини були приведені у бойову готовність, здійснили марш своїм ходом на значні відстані. На маршрутах висування у гірській місцевості були виконані навчально-бойові завдання: десантування десантно-штурмових груп на гірські перевали, взяття під контроль важливих ділянок місцевості, об’єктів тощо.

На гірському полігоні, за планом навчання, десантно-штурмові підрозділи, при підтримці авіації Повітряних сил та армійської авіації Сухопутних військ, відпрацювали питання з блокування та знищення об’єктів умовного противника.

Після остаточного з’ясування місцеперебування умовного противника, по ньому було завдано авіаційних ударів, зосереджено вогонь артилерії. На завершальному етапі в бій вступив десантно-штурмовий загін. Висадка з вертольотів проводилась комбіновано: по штурмовому та посадочним способом. Десант захопив вигідний рубіж, забезпечив розгортання та введення в бій основних сил тактичної групи. При підтримці штатної бронетехніки БТР-80 та легкоброньованих автомобілів HMVWY підрозділи десантників висунулись на рубіж переходу в атаку, стрімко захопивши опорний пункт противника.

Окрім цього, під час одного із етапів практичних дій було відпрацьовано питання поповнення запасів матеріально-технічних засобів підрозділів, які діють у відриві від основних сил. Доставку вантажів здійснено за допомогою новітніх керованих систем точного десантування, які знаходяться на озброєнні Десантно-штурмових військ. Десантування відбулося з літака військово-транспортної авіації Ан-26 Повітряних Сил.

Увазі перших осіб було представлено низку новітніх та модернізованих зразків стрілецької зброї, що перебуває на озброєнні ДШВ та підрозділах ЗСУ. Також доповнили експозицію перспективні системи стрілецького озброєння вітчизняного виробництва.

Після завершення етапу навчання, командувач ДШВ ЗСУ генерал-лейтенант Євген Мойсюк подякував воїнам-десантникам за високі показники у бойовій підготовці та вручив кращим військовослужбовцям цінні подарунки.

Служба зв’язків з громадськістю командування Десантно-штурмових військ ЗС України