Потрібно запровадити посаду ветеранського омбудсмена у всіх громадах, – начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім

  У Миколаївській області через значну кількість ветеранів треба запровадити посаду “ветеранського омбудсмена” у всіх громадах регіону. З такою пропозицією начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім виступив на панелі «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти», під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко.

    Виходячи з нашого досвіду, вважаю за доцільне запровадження в кожній громаді посади «ветеранського омбудсмена». В області 52 тергромади, є потреба у 156 таких спеціалістах та психологах. Загальний бюджет утримання – складає близько $2 000 000 на рік“, – заявив Віталій Кім.

  За даними начальника Миколаївської ОВА, на початок 2022 року на території Миколаївщини дислокувалася одна з найбільших в Україні кількість військових частин – 40 військових частин ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби у складі 4 гарнізонів. Також на території області перебувало близько 25 тисячі сімей ветеранів війни.

  Вже зараз ми активно проводимо програми підтримки та реабілітації військовослужбовців та членів їх родин. Це і робота нашого сектору підтримки ветеранів, і робота нашого обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, і програма оздоровлення та відпочинку для ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей за рахунок коштів обласного бюджету. 

  Тільки у 2023 році послуги з відпочинку отримали 1524 людини на суму 7,5 млн грн. Ідея полягає в тому, що ветеран отримує послуги з відпочинку разом з сім’єю і одночасно ветеран та члени його сім’ї отримують психологічну підтримку“, – заявив Віталій Кім.

  Адміністрація області добре усвідомлює, що кількість ветеранів та членів їхніх сімей у регіоні значно перевищує аналогічні показники в інших областях.

  Віталій Кім підкреслив, що розраховує на підтримку міжнародної спільноти у цьому питанні, вважаючи такі видатки реальними для партнерів України.

НАГАДУЄМО: