Інтеграція військових ветеранів у цивільне життя має велике значення як для самих ветеранів, так і для суспільства в цілому. Статистика DAV (Disabled American Veterans) показує, що успішна інтеграція може знизити рівень безробіття та психічних проблем серед ветеранів, одночасно сприяючи швидшому розвитку економіки. Натомість ігнорування необхідності інтеграції може призвести до вищого рівня бездомності, безробіття та психологічних проблем, включаючи ПТСР і депресію. Про це пише MMR.ua.
У квітні роботодавці розмістили на Work.ua 111 095 пропозицій роботи. Це рекордна кількість вакансій від початку повномасштабного вторгнення, що свідчить про дефіцит кадрів. Проте водночас аналітика українського ринку праці від консалтингової компанії OSOBA сигналізує про те, що українські ветерани почасти стикаються з вищим за національний середній рівнем безробіття. А отже, наочно постає проблема: навіть за наявності досвіду та/чи бажання працювати ветеранів не поспішають брати на роботу. Відтак подолати подібну кризу можуть ефективні програми працевлаштування.
Віра Романова, кандидатка психологічних наук, у минулому викладачка в КНУ ім Т.Г. Шевченка, Стенфорді та консультантка ООН з питань людей в складних життєвих обставинах, співпрацює з ветеранськими та військовими організаціями, знаючи основні “болі” бізнесу та стримуючі фактори у реінтеграції ветеранів до роботи.
Після серії досліджень Віра виділила п’ять основних страхів у роботі з ветеранами:
- страх непередбачуваності поведінки людини після військових дій;
- страх (не)звикання колективу до набутої інвалідності колеги;
- боязнь сказати щось не те та “зачепити” колегу;
- розрив між баченням світу та пережитого досвіду;
- страх бути щасливим поруч з людиною, яка пережила жахіття.
5 та 7 червня 2024 відбудуться онлайн зустрічі, присвячені соціалізації та реінтеграції ветеранів у компанії. Цей курс буде актуальним для HR-менеджерів та керівників, які хочуть наймати ветеранів, але мають певні страхи. Участь у курсі безоплатна. Деталі – за посиланням.