Уряд вніс зміни в порядок надання компенсації вартості у разі самостійного придбання сучасних протезів

  Кабінет Міністрів України вніс зміни в порядок надання сучасних протезів і компенсації їх вартості у разі самостійного придбання,  повідомив представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

  Відповідно до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями або спецвиробами для занять спортом, учасники бойових дій мають право на забезпечення сучасними протезами верхньої кінцівки із зовнішнім джерелом енергії, або протезом нижньої кінцівки.

  “У разі забезпечення протезом верхньої кінцівки із зовнішнім джерелом енергії, зокрема підвищеної функціональності, або протезом нижньої кінцівки підвищеної функціональності відповідно до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затвердженого постановою КМУ від 05.04.2012 N 321, учасник бойових дій має право на забезпечення відповідно до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом окремих категорій громадян, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, виробом підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, лише за умови, що такий виріб має інші функціональні характеристики“, – заявив Тарас Мельничук

  У Мінсоцполітики DW повідомили, що військових і цивільних, постраждалих внаслідок бойових дій, в Україні протезують безкоштовно. Пацієнт може обрати підприємство, а держава оплатить виготовлення протезу. Обслуговування протезу також буде безкоштовним. Цього року на протези і засоби реабілітації із державного бюджету виділили понад 4,5 млрд грн.

  Найдорожчі протези для військових сягають майже 2 млн гривень. Наприклад, держава компенсує 1,7-1,8 млн від вартості біонічного протезу руки або ноги. Якщо протез коштує дорожче, решту може доплатити сам пацієнт або благодійні організації.

  У найбільш складних випадках травмування та за відсутності технологій в Україні держава може оплатити протезування за кордоном, включно з витратами на дорогу та проживання. Проте ця сума не має перевищувати 2,7 млн грн, зазначили в міністерстві.

НАГАДУЄМО: