Міністерство оборони України надало рекомендації щодо застосування ґендерно чутливої мови

  Міністерство оборони України запроваджує ґендерно чутливу мову в рамках відповідного наказу, що впроваджує «Методичні рекомендації щодо застосування ґендерно чутливої мови». Основною метою є усунення ґендерної асиметрії, мовного сексизму та стереотипів.

  Про це заступник Міністра оборони Наталія Калмикова написала на своїй сторінці у facebook.

  Нові правила застосовуватимуться в МОУ, Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та розвідувальному органі Міністерства оборони.

  Військовослужбовці, державні службовці та працівники, що входять до системи Міноборони, зобов’язані використовувати ґендерно чутливу мову у своїй професійній діяльності, публічних виступах та офіційних матеріалах.

  Важливо наголосити, що для військових звань фемінітиви застосовуватися не будуть.

  Також наголошується на необхідності відмовитися від дискримінаційних висловлювань, зокрема, тих, що містять образливі або принижуючі твердження на підставі статі, уникати використання фраз, які підтримують ґендерні стереотипи, наприклад, поняття «слабкої статі».

  У рамках впровадження цих змін, керівництво військових органів управління, з’єднань та частин повинно провести інформаційні та освітні кампанії серед своїх колективів, аби підвищити рівень обізнаності про нові правила ґендерно чутливого спілкування.

НАГАДУЄМО: