За підсумками переговорів Світ наблизився до нової великої війни

  Після візиту лідера китайських комуністів товариша Сі Цзіньпіна до Москви, який він здійснив на день весняного рівнодення, до КНР один за одним попрямували європейські політичні лідери. Після німецького канцлера та іспанського прем’єра до Пекіна завітали французький президент Еммануель Макрон та Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Задекларованою метою візиту було переконати Сі не підтримувати росію зброєю чи грошима війну росії проти України, а ще краще – схилити Путіна до миру.

  Напередодні візиту європейців нещодавно призначений китайський прем’єр-міністр Лі Цян провів свою першу телефонну розмову “на новій посаді” з російським колегою Михайлом Мішустіним. У результаті євровізитерів Китай зустрів заголовком в газеті China Daily: “Пекін і Москва поглиблюють зв’язки”.

  Під час візиту європейці планували переконати Китай у тому, що у питаннях війни та миру в ЄС – самостійна сила, а не якась тінь США, а також донести основну думку, що країни ЄС готові до співпраці, але все може різко змінитися, якщо Китай перетне “червону лінію”.

  Щоб Макрон не відступив від загальноєвропейської лінії та не дозволив розколоти єдність ЄС, що ледь намітилася, під час візиту до Пекіну його супроводжувала пані фон дер Ляєн. Напередодні візиту вона виступила з виключно різкою та доволі похмурою оцінкою пріоритетів китайської компартії.

Китай розпочав військові навчання навколо острова Тайвань, які схожі на оточення острова перед нападом

  Виступи товариша Сі на теми війни та миру на зустрічах з паном Макроном та пані фон дер Ляєн були більше схожі на заочну дискусію з американцями. В результаті китайці виставили Фон дер Ляєн як американську маріонетку, яка не бажає враховувати інтереси не лише Китаю, а й країн ЄС. Вони скористалися різницею в риториці Макрона, який намагався не порушувати болючої теми Тайваню, навіть, коли його запитали.

  Під час візиту Китай вдало застосував принцип “поділяй і володарюй” до гостей, які приїхали разом, щоб виступити єдиним європейським фронтом, пише Politico. Видання зазначає, що товариш Сі спробував навіть представити Емануеля Макрона як свого союзника у боротьбі зі США, заявивши, що Франція та Китай “спільно протистоять менталітету “холодної війни” та блокової конфронтації”.

  Макрон привіз із собою з півсотні французьких бізнесменів і музиканта Жана-Мішеля Жарра. Вони підписали 18 угод та домовлялися розширювати культурне співробітництво між країнами. Про поглиблення відносин із Францією захоплено писала вся китайська преса.

  “Якби вони приїхали без делегації бізнесменів, вони б надіслали чіткий сигнал Пекіну: для Європи зараз немає нічого важливішого за агресію проти України. Бізнес зачекає… Виходить, це не так. Головне, щоб європейські лідери потім не лестили собі й не вдавали, що зробили все, що в їхніх силах, аби змусити Пекін змінити курс. Вони навіть цього не почали робити”, – вважає Янка Ортель, голова азійських досліджень у центрі European Council on Foreign Relations (ECFR).

  Міжнародні експерти ще до візиту попереджали, що саме цим можуть закінчитися “перемовини”, оскільки 27 країн -членів ЄС, за рік російської агресії проти України так і не виробили спільного і чіткого розуміння, де саме проходить та “червона лінія”, за якою зближення Китаю з росією має викликати реакцію ЄС. Навіть більше – 27 країн-членів ЄС до цього часу так і не вирішили, якою саме має бути їхня “реакція” на порушення “червоної лінії”.

Китай активно готується до першої із шести воєн (початок)

Китай активно готується до “Шести воєн” (продовження)

  Візит Макрона – Фон дер Ляєн лише вселило в лідерів КНР упевненість, що у випадку початку бойових дій проти Тайваню проти них діяти рішуче готові лише США. Європейці, у кращому випадку, просто підтримають можливі санкції, запропоновані США та “висловлять глибоке занепокоєння”.
  На спільній пресконференції товариш Сі не спростував жодного із своїх раніше озвучених наративів, зазначило видання Politico. Коли Макрон почав говорити про Україну, Сі не приховував роздратування і навіть кілька разів нетерпляче зітхнув. Він жодного разу не згадав росію, і жодного разу не промовив слово “війна”.
  Після завершення візиту Еммануеля Макрона та Урсули фон дер Ляєн до КНР можна однозначно стверджувати, що у європейських візитерів нічого не вийшло із раніше задекларованого. Навіть більше – можна стверджувати, що вийшло зовсім навпаки.

Кремль докладає максимальні зусилля щоб змусити України до переговорів

Головний підсумок відвідин КНР европейькими прем’єрами-президентами – товариш Сі і компартія КНР виявились абсолютно непохитними. Крім того:
1) керівництво КНР чітко продемонструвало, що надалі буде серйозно розмовляти і домовлятися лише із США.
2) З країнами ЄС Китай планує розмовляти подинці і всі розмови будуть зводитись до “зміцнення торгових та фінансових зав’язків”.
3) Ніхто і ніщо не перешкоджає КНР сьогодні і завтра скористатися “досвідом путіна” і у військовий спосіб вирішити 5 перших своїх “територіальних проблем”.
4) Китайське заколисування Франції – спроба вбити клин у взаємини між ЄС та США і, взагалі – посіяти протиріччя всередині ЕС. За підсумками візиту можна стверджувати, що Франція перетворюється на “троянського коня” економічної інтервенції КНР в країни ЄС. Саме тому КНР вирішила придбати 160 літаків Airbus, допомогти Франції в переході до безвуглецевої енергетичної системи, і взагалі заводить Францію грішми. Якби Емманюель “погостив” у Китаї ще добу, можливо, мова б зайшла про перехід Франції з євро на юань.
PS: Задовго до 2022-го року США попереджали ЕС, що Кремль є головним порушником контурів світової безпеки, створеній після Другої Світової війни. Але Меркель, Шольц та Макрон продовжували пестити “бункерного пацюка”, купуючи на росії дешеві енергоресурси. В результаті в Європі виникла широкомасштабна війна, яка, поки що, обмежена частиною території України.
Сьогодні США називає КНР головним викликом для миру на Планеті на найближчі 10-20 років, і намагається якось цьому протистояти.
  Ну, а Макрон, виявився Емманюель. І в Європі він не один такий.

  Олександр Вікторович, НОВА: новини ветеранів

НАГАДУЄМО:

Підготовка Харкова до оборони продовжує знаходитися на стадії очікування, – депутат міськради Руслан Агібалов