Підготовка Харкова до оборони продовжує знаходитися на стадії очікування, – депутат міськради Руслан Агібалов

  Один з проміжних висновків, котрі ми вже можемо зробити після більше, ніж року війни – це те, що наші міста не були належним чином підготовлені до оборони. Йдеться не стільки і не тільки про оборону військами, а про інфраструктуру: оборонні та захисні споруди. Особливо наочно це продемонстрував Харків – велике українське місто, розташоване найближче до кордону з рф, а отже – до джерела потенційної небезпеки.

  На початку березня проблему захисту Харкова підняв депутат Харківської міської ради Руслан Агібалов, засновник ГО “Об’єднання інвалідів-учасників АТО “Непереможні”, який і зараз приймає участь у війні в складі сил ТрО. На своїй сторінці у Фейсбук він звернув увагу на критичну недостатність заході щодо оборони міста, а також вказав на підозріло неадекватні дії місцевих чиновників.

  “За рік до війни міська влада витратила на побудування Харківського зоопарку близько ДВОХ МІЛІАРДІВ гривень! А на територіальну оборону, заходи цивільного захисту (бомбосховища, системи попередження) – 0 грн 00 копійок. Депутати з фракцій ОПЗЖ, блока Кернеса взагалі відмовлялися розглядати ці питання – сміючись: «какую войну вам еще хочется? Еще недостаточно в АТО навоевались?» На чий тоді ж совісті людські життя?”, – запитує Руслан Агібалов.

  “Чи зведено тепер, за рік цієї страшної війни, достатньо потужних укріпрайонів, залізо-бетонних ВОП та стаціонарних укрить на підступах до міста? На наш погляд, це зроблено тільки на 20-30%”, – вважає депутат Харківської міської ради.

  Але питання захисту Харкова – це комплексна справа, яка має включати і цивільний аспект. Щодо відбудови та перебудови Харкова розмови точаться вже давно. Найбільш резонансною була новина про те, що відновлювати місто візьметься всесвітньо відомий Фонд Фостера.

  Архітектурний план повоєнного розвитку Харкова має бути заснований в першу чергу на засадах безпеки та вимог оборони – як, наприклад,  в Ізраїлі. Ми на початку зовсім нового етапу життя міста. І справа не в кількох ДОТах чи траншеях, а саме в концептуальній зміні підходу до розбудови всієї інфраструктури міста, переконані у Фонді.

  Про Харків-фортецю, про майбутнє Харкова викладено в статті Олександра Смаглюка “Місто-фронтир: як зробити Харків безпечнішим?”, розміщеній на сайті ЕМС.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 405 доба