Росія може знову атакувати Київ у 2023 році – вважає Головнокомандувач Збройних Сил України, член Ради національної безпеки і оборони України генерал Валерій Залужний. Він заявив, що зберігається загроза повторної атаки російських окупантів на нашу столицю в 2023 році.
Про це стало відомо із статті, написаної у співавторстві із першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки, генерал-лейтенантом Михайлом Забродським.
Українські генерали застерігають, що є всі підстави вважати, що повномасштабна війна Росії проти України продовжиться і наступного року теж. Вони не виключають можливості повернення росіян “до задуму” знову захопити столицю України.
“Польщі потрібно готуватися до війни з Росією протягом найближчих 3-10 років”, — заявив заступник глави Міноборони країни Марцін Очепа. — “Існує серйозний ризик війни з Росією, з якою ми зіткнемося у найближчі 3–10 років. Ми маємо використати цей час для максимального переозброєння польської армії”.
“Чому я радію, коли біженці з України пішли геть?” – британська родина прийняла вдома українських переселенців – і образилася на ставлення до них та поведінку т.зв. “українців”. Про це пише SPILKA News
“Тепер, коли мої двері нарешті зачинилися за ними, я почуваюся емоційно розбитою, наївною і дурною”, – пише у британській газеті Daily Mаil авторка Таня Фокс, яка прийняла матір й доньку з Донбасу за державною програмою підтримки біженців.
Олена з Донбасу була “гламурною гостею”: пізно вставала, не прибирала в будинку і не любила готувати. Англійка і досі не може зрозуміти: чому українка користується пільгами біженки, коли, судячи з професійного резюме, гардеробу і способу життя, має власні ресурси для перебування в країні.
Зрештою, описавши свій негативний досвід прийому біженців, 70-річна англійка резюмує: “Я абсолютно не шкодую, що прийняла біженців, я шкодую лише, що прийняла цю конкретну біженку. Я засмучена і зла, що до нас поставилися без уваги”.
На завершення варто додати лише те, що “деякі українці” так “люблять свою Україну”, що готові їй завдати збитків у любий доступний спосіб. В даному випадку – створивши “неприємне враження” про українців в цілому.
Сьогодні в Україні відзначають День воєнної розвідки. Завдяки сміливості та професійності воїнів-розвідників ми знаємо про ворога все й ефективно уражаємо його.
Слава і шана усім, хто присвятив себе українській воєнній розвідці! Вічна пам’ять українським розвідникам, які віддали життя за Україну!
Творчий колектив “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” від щирого серця вітає усіх причетних з 30 -річчям воєнної розвідки України!
На початок 196 доби повномасштабної російської агресії пресслужба Генштабу ЗСУ продовжує тримати “інформаційну паузу”.
За даними джерел, якими користуються аналітики з ISW, ЗСУ взяли селище Вербівка, що прилягає до м. Балаклія (Харківська область) з північного заходу, а також південно-західний район самої Балаклії.
Якщо Генштаб ЗСУ ніяк нічого не коментує, то рашисти “без паніки” невпинно обговорюють ситуацію в районі Балаклії.
Але схоже, що не тільки Самарський СОБР, але і Башкірський СОБР має “проблеми”.
Варто звернути на чергове повідомлення про ситуацію в районі н.п. Довгеньке, яке знаходиться південніше м. Ізюм. В тавні-червні російські пропагандисти систематично повідомляли про регулярне “захоплння” даного населеного пункту. Схоже, що все літо 2022 Довгеньке перебувало під окупацією рашистів.
Але сьогодні Генштаб ЗСУ в щоденному зведенні повідомив, що «на Слов’янському напрямку ворог активних наступальних дій не вів. Обстрілів з боку окупантів зазнали Долина, Краснопілля, Мазанівка, Дмитрівка, Бражківка та ДОВГЕНЬКЕ».
На Херсонщині село Високопілля після 14 годин важкого бою перейшло під контроль українських СБУ. Контрнаступ на півдні триває.
Приватні військові компанії ворога зазнають суттєвих втрат, повідомляє Генштаб ЗСУ. Вже відомо, що тіла багатьох загиблих рашистських окупантів не ідентифікуються і їх вважають “зниклими безвісти”. Окремі підрозділи рашистів втратили понад 40% тяжко пораненими та вбитими.
Ситуація в Чорному морі. Росія, використовуючи морські міни з захоплених українських військових складів у Криму, вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами у Чорному морі.
Рашисти вигадали новий спосіб морського розбою, яким є використання морських мін як безконтрольних дрейфуючих боєприпасів.
Свідоме використання Росією дрейфуючих морських мін перетворює їх фактично на “зброю невибіркової дії”, яка загрожує передусім цивільному судноплавству по всій акваторії не тільки Чорного й Азовського морів, але й Керченської та Чорноморських проток.
Харківська обласна прокуратура оголосила у міжнародний розшук засновника «Потон» Павла Оніщєнка, якого “ні_за_що” посадили до в’язниці, а в перші дні війни випустили “під чесне слово”.
«Оніщєнка оголошено в розшук за неявку в судове засідання щодо нападу на правоохоронців, де він був обвинуваченим. Підставою для виїзду за кордон була наявність у нього чотирьох дітей», – повідомив спікер Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко. – Просимо усіх, хто знає місцезнаходження злочинця – передати інформацію про нього в правоохоронні органи України, зрадник має сидіти у в’язниці.
Павло Оніщєнко нещодавно відновив роботу свого блогу в YouTube, де став «військовим експертом» і почав коментувати події війни РФ проти України. Він заявляв, що Україна втратить частину своїх територій, а також більше не буде такою, як раніше, інформує видання “Труха”.
За півроку війни Росія отримала від продажу нафти та газу 158 млрд. євро. Таких висновків дійшли в “Центрі з вивчення енергетики та чистого повітря” (CREA). Згідно із звітом, на ЄС припало 54%російського експорту, що у грошовому еквіваленті становило близько 85 млрд євро. На першому місці серед споживачів – Німеччина. На другому місці – КНР.
Але не зважаючи на те, що прибуток від продажу газу не тільки перекрив витрати на війну проти України, а ще й залишив Росії “на дрібні витрати” 58 мільярдів, країна-терорист вирішила вдатися до відвертого шантажу. «Газпром» опублікував ролик під назвою «А зима буде великою». У ролику компанія наочно демонструє, як вона перекриває ЄС взимку вентиль газогону, що має спричинити в країнах Європи “льодовиковий період”.
Як з’ясувалося відеошедеврі Газпрому були використані кадри з російського Красноярська, газифікація якого очікується не раніше 2025-го року. А в Красноярську проживає понад 1 млн осіб.
Єврокомісія, яку “надихнули” кадри з відеороліка, запропонувала два варіанти обмеження цін на газ із Росії. Про це із посиланням на джерела пише Financial Times.
Перший варіант передбачає введення “верхньої межі цін” на російський газ, який діятиме на всій території ЄС, або створення єдиної компанії, яка буде морочитися із закупівлею газу у РФ.
Другий варіант передбачає поділ країн-членів ЄС на «червону» та «зелену» зони, виходячи з того, наскільки їм загрожують перебої з постачанням російського газу. У «червоній зоні» ціни можуть бути обмежені, а в «зеленій зоні» залишатимуться «досить високими», щоб полегшити надходження газу до «червоної зони».
І на завершення: голова МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що санкції проти Росії не буде знято через ситуацію навколо постачання газу.
МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками місії на Запорізьку АЕС у якому очікувано “висловило стурбованість”. Агентство закликає припинити обстріли ЗАЕС та її околиць.
В Агентстві також повідомили про споруди, які пошкоджені на Запорізькій АЕС внаслідок обстрілу:
цистерни з мастилом для турбін,
дахи декількох будівель, у тому числі гараж, де знаходяться автомобілі для перевезення відпрацьованого палива,
будівлі, в якій зберігається свіже ядерне паливо та тверде відпрацьоване паливо,
будівля, де розташовані аварійні системи для фізичного захисту станції,
контейнер, в якому розташована система моніторингу рівня радіації. Він знаходиться біля сухого сховища відпрацьованого палива.
Нова будівля навчального комплексу.
Також в МАГАТЕ вважають за необхідне встановити навколо станції «зону безпеки» і висловили готовність негайно розпочати консультації щодо її створення навколо станції. Це дозволить запобігти «ядерному інциденту», який можуть викликати бойові дії.
Доки пресслужба Генштабу ЗСУ “тримає інформаційну паузу”, а їхні опоненти із МО РФ та російські пропагандисти навипередки повідомляють, що в ЗСУ “справи кепські”, звичайні дрібні рашисти у соцмережах обговорюють, як ЗСУ захопили Балаклію та ще й якісь “арсенал” (склад з БК).
Зважаючи на відсутність повідомлень пресслужби Генштабу ЗСУ можна вважати, що в Балаклії все добре, приводу для паніки немає. І взагалі – там не відбувається нічого особливого.
“Сьогодні ввечері на нас чекають хороші звістки з Харківського напряму, – повідомив радник голови ОП Сергій Лещенко. – Сьогодні ввечері буде чудова новина від президента Зеленського про контрнаступну операцію в Харківській області“.
Сам президент уже провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, де доповіли про успіхи на фронтах.
Доки у ЄС тривають дискусії стосовно того, що у агресії проти України винен Путін, а прості росіяни не мають через це страждати і тому не варто позбавляти віз всіх росіян, у літаку Відень – Валенсія стався “прикрий інцидент”: росіянка свідомо вдарила дівчинку з України.
Причиною поведінки громадянки Росії стала подушка в руках дівчинки із зображенням воїна ЗСУ і “тим самим російським військовим кораблем”. Мама потерпілої українки написала заяву до поліції, – йдеться в її повідомленні у соцмережі.
А перед виходом з літака, українка голосно звернулася до інших пасажирів-іноземців англійською:
“У цьому суть війни в Україні. Вона б’є мою дитину, оточуючі це бачать, а вона каже: “Я нічого не робила” і звинувачує в цьому мене”.
Дефіцит змушує Росію купувати зброю, ракети та артилерію, у Північної Кореї, інформує американська розвідка. Причина, схоже, полягає в тому, що запроваджені проти РФ санкції значно ускладнили виробництво не лише високоточної зброї, а й інших видів техніки, які потребують західних комплектуючих.
Щоб вирішити проблему з нестачею певних типів озброєння, країна – агресор вдалася до послуг одного з нечисленних союзників – КНДР. Повідомляє The Guardian.
Окрім ракет малої дальності та артилерійських снарядів, Росія спробує закупити додаткове північнокорейське обладнання і в майбутньому.