Доки політики збираються, прості люди роблять

  Місяць тому, 01 листопада 2022 року, в Британському суді розпочато судову кампанію “Народ України проти “вагнер груп”. Її мета – притягнути до відповідальності винних у військових злочинах проти українців та змусити рфію виплатити репарації Україні. Про це на брифінгу повідомив ініціатор цієї судової кампанії британський юрист, голова британської юридичної компанії McCue Jury & Partners, Джейсон МакКью.

 

  «Існує два шляхи, якими Україна має слідувати. Перший – отримання символічних репарацій, але він вразливий з боку реальної політики міжнародного суспільства. Інший – судове переслідування у рамках правової кампанії, щоб забезпечити надання справжніх репарацій.

  Путін обманює себе, якщо вважає, що переговорами зможе уникнути правосуддя. 1 листопада ми зробили перші кроки в рамках кампанії у судах Англії від імені українського народу проти пригожина та “вагнер груп”. Цей кейс доведе світові, що “вагнер” – це терористи, а путін – у змові з ними і здійснює терористичні акти проти українського народу», – розповів МакКью.


Цілі даної компанії наступні:

  • одержати справжні, а не символічні репарації для компенсації жертвам війни в Україні;
  • домогтися притягнення до відповідальності винних у злочинах;
    розкрити правду про військову машину путіна та дискредитувати його брехню;
  • показати російських загарбників такими, якими вони є насправді корумпованою державою, яка наймає терористів для ведення війни.

 

  «Простими словами стати головним болем для військової машини путіна шляхом залучення примусовим способом до масового судового переслідування по всьому світу. Це тільки перший кейс і “Вагнер” тільки перша мета. Із залученням інших ресурсів ми очікуємо на появу більшої кількості таких кейсів. Мій меседж до путіна та його спільників дуже простий: після закінчення війни ми переслідуватимемо його для встановлення істини та притягнення до відповідальності та виплати репарацій Україні», – зазначив МакКью.

 

  Через місяць, після того, як був запущено судову кампанію, 2 грудня 2022 року сенатори США Роджер Вікер і Бен Кардін представили законопроект про притягнення до відповідальності російських найманців (HARM), який вимагає від Держсекретаря США визначення “ЧВК вагнера” іноземноютерористичною організацією.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова