Сторінка 534 – Новини ветеранів зі всієї України

Це катастрофа, але ситуація під контролем і приводів для паніки нема

  «Це катастрофа… Через шість місяців після дуже жорсткої війни Україна розпочала контрнаступ, і вторгнення Росії можна розглядати лише як провал» – заявив директор ЦРУ Вільям Бернс. Глава американської розвідки наголосив, що президент Росії Володимир Путін сильно недооцінив мужність та військовий потенціал українців.

 

  «Виявлено не лише слабкість російських збройних сил, а й буде завдано довгострокових збитків російській економіці та поколінням росіян», – заявив він. Незважаючи на те, що останньої глави війни в Україні ще не написано, але вже «важко розглядати хід військової кампанії Путіна як щось інше, окрім провалу», – зазначив Бернс.

 

  Кремль не коментує ситуацію навколо Балаклії та інших подій у зоні Спеціальної військової операції, це питання Міноборони РФ, — заявив речник Кремля Пєсков.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiia-utylizuie-rakety-staroho-zrazka-obstriliuiuchy-ukrainski-mista/

Росія утилізує ракети “старого зразка” обстрілюючи українські міста

  Українські міста обстрілюють ракетами “старого зразка” С-300, які мали бути вже утилізовані. За словами представника ГУР МОУ Вадима Скибицького, Росія береже ракети “Іскандер”, яких залишилося менше 200.


  За словами Скибицького, ракети “старого зразка” перебувають на зберіганні понад 30 років і їх близько 7 тисяч. Він додав, що такого запасу вистачить ще на три роки, і Росія замість того, щоб утилізувати С-300, запускає їх по українських містах.


  “Ракети системи “Калібр” вони могли виробляти на рік 150-180. І той запас, який вони мають, вони вже бережуть, тому що під час їх виготовлення використовується близько 70% комплектуючих не російського виробництва”, – сказав Скибицький.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-198-doba-henshtab-zsu-informuie-pro-kontrnastup-karty/

Часопис війни: 198 доба. Генштаб ЗСУ інформує про контрнаступ. (КАРТИ)

  Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що на початок 198 доби повномасштабного вторгнення російських військ на територію України ворог ще не відмовився від ідеї встановлення повного контролю над територією Донецької області, утриманні тимчасово захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

 

  ЗСУ розпочали контрнаступ на Харківському напрямку. Завдяки вмілим і злагодженим діям наших воїнів та за підтримки місцевого населення, нашим підрозділам вдалося просунутися майже на 50 км за 3 останні доби.

 

  За даними розвідки, окремі ворожі підрозділи зазнали значних втрат. Окупанти намагаються евакуювати поранений особовий склад та пошкоджену військову техніку в райони населених пунктів Вільхуватка та Бородоярське. Особовий склад окупаційних військ в цивільному одязі вдається до дезертирства і намагається повернутися на територію російської федерації. Так, протягом доби, відзначено понад 15 таких випадків.

 

Заставка КАРТИ

  Наші захисники успішно відбили наступ противника в районах населених пунктів Уди, Костянтинівка, Вірнопілля, Плоске, Майорськ, Безіменне та Кам’янка.

 

Заставка КАРТИ

  Тривають бої на Херсонському напрямку. В зв’язку з наступом наших військ, в окремих районах Херсонської області підрозділи збройних сил російської федерації переходять до тактики терористичних дій стосовно місцевих мирних жителів. Так, за наявною інформацією, в населеному пункті Велика Олександрівка окупанти використовують місцеве населення у якості “живого щита”. Селище закрите на вʼ’їзд та виїзд.

 

Заставка КАРТИ
Заставка НАГАДУЄМО
http:///u-bilorusi-rozpochalosia-komandno-shtabni-navchannia/

У Білорусі розпочалися командно-штабні навчання

МО РБ повідомило, що відповідно до плану підготовки Збройних Сил Білорусі з 08 по 14 вересня 2022 року в країні проходитимуть командно-штабні навчання.


Під час командно-штабних навчань планується опрацювати такі питання:

  • ведення бойових дій зі звільнення території, тимчасово захопленої супротивником;
  •  відновлення контролю за державним кордоном;
  •  Авіаційна підтримка військ;
  • Забезпечення силових заходів військового стану, боротьба з ДРГ (диверсійно-розвідувальними групами) противника та НВФ (незаконними збройними формуваннями).

 

  Виходячи з інформації, опублікованої МО РБ, можна зробити висновок, що КШН в першу чергу спрямовані на відпрацювання дій щодо деокупації території Білорусі у разі можливого нападу України. Режим Лукашенка дуже боїться помсти за співучасть у військовій агресії проти України.


  Не можна не відзначити, що окремим пунктом зазначено відпрацювання дій щодо боротьби з ДРГ та НВФ. Це обумовлено панічною острахом Лукашенка білоруських добровольчих підрозділів, які зараз воюють в Україні проти Росії та декларують готовність повалити Лукашенка силовим шляхом.


   У зв’язку з цим можна зробити висновок, що тематика навчань насамперед спрямована на боротьбу зі “страхами Лукашенка” та військової загрози для України не створюють.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///polshcha-hotuietsia-do-viiny-bo-rosiia-mozhe-znovu-atakuvaty-kyiv-nastupnoho-roku/

508 років тому війська Московського князівства зазнали поразки під Оршею

  Сьогодні визначна дата для білорусів, українців, литовців і поляків – 508 років тому, 08 вересня 1514 року, об’єднані війська Великого князівства Литовського розбили втричі більшу армію Московського князівства.


  Армією Великого князівства Литовського командував Великий Гетьман Литовський Костянтин Острозький. Легку кінноту очолив один із найбагатших магнатів – Юрій Радзивілл, а польських вершників та піхоту вели в бій Януш Свєрховський та Войцех Самполінський.


Склад Великого князівства Литовського під Оршею:

  • вершники — 16 000;
  • польські вершники – 3000;
  • польська піхота – 3000;
  • волонтери — 2500.

Склад війська московського князівства: вершники – 75 000.


  Незважаючи на чисельну перевагу, у московитів, на думку дослідників, було менше артилерії, а важких гармат не було взагалі. Їх армія повністю складалася з кінноти феодального ополчення. В результаті артилерійського вогню москалі зазнали поразки і в паніці втекли.

 

 

  Війська ВКЛ втратили близько 4 тис. вояків, тоді як «східні сусіди» втратили понад 40 тисяч. У полон потрапили: 10 воєвод, 17 воєначальників і понад 2 тис. вояків.

 

  Для білоруського народу 8 вересня є днем ​​бойової слави, повідомляє Телеграм канал “Беларускі Гаюн”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///polshcha-hotuietsia-do-viiny-bo-rosiia-mozhe-znovu-atakuvaty-kyiv-nastupnoho-roku/

Померла королева Великобританії Єлизавета-2

  У віці 96 років померла королева Великобританії Єлизавета 2, повідомили з Букінгемського палацу.


  Останнім часом через стан здоров’я Єлизавета-2 перебувала під наглядом лікарів. Тож у останні кілька місяців дедалі частіше передавала свої обов’язки іншим членам королівської сім’ї. Зокрема, і своєму ймовірному наступнику принцу Чарльзу


  Цього року вона відзначила “платиновий” 70-річний ювілей перебування на троні.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///bizhentsi-z-ukrainy-iaki-ne-skhozhi-na-bizhentsiv/

На Херсонщині теж нічого не відбувається

  Пропагандист Стрєлков-Гіркін стверджує, що на Херсонщині ЗСУ потроху просуваються вперед. Контратака ЗС РФ не досягла поставленої мети і зараз існує загроза повного прориву підрозділами ЗСУ рашистського фронту.

 

  ЗСУ можуть деокупувати Херсон до початку жовтня, – таку ж думку висловив і колишній голова військової місії Франції при ООН генерал Домінік Трінкван в інтерв’ю телеканалу France 24.


А поки аналітики змагаються у передбаченнях, чисельність російської армії потроху скорочується. Головною причиною залишається неможливість компенсувати втрати особового складу у війні проти України.

 

  Крім того, кількість тих, хто звільняється з військової служби, постійно зростає. На цей факт вказав український журналіст Роман Цимбалюк. За його словами, російські військові намагаються звільнитися зі служби за станом здоров’я або у зв’язку із закінченням контракту.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-kharkivshchyni-tochno-nichoho-ne-vidbuvaietsia/

На Харківщині точно нічого не відбувається

  Аналітики інституту дослідження війни (ISW) стверджують, що ЗСУ на Харківщині прорвали фронт рашистів і за кілька діб просунулись на 20 км вглиб окупованої військами ЗС РФ території в напрямку Ізюму та в бік Куп’янська.


  У російських соцмережах обговорюють “новини”, з яких можна зробити висновок, що українські сили просунулися на південний схід трасами Е40 та N26 у напрямку Ізюму та Куп’янська, а також на північний схід трасою Т2110 з Балаклії, Вербівки, Яковенкова, Волохівського Яру (на перехресті Т2210 та Е40), а також у напрямку Шевченкового.


  Російські джерела стверджують, що українські диверсійно-розвідувальні групи здійснили зухвалі операції глибоко в тилу окупантів на схід від річки Сіверський Донець у н.п. Білий Колодязь, Вовчанськ та Гнилиця.

 

   З повідомлень у соцмережах можна зробити висновок, що у окремих випадках рашисти кидають все і тікають. Так, окупанти переодягнувшись у цивільне, зі зброєю намагалися залишити зону “оперативного оточення”. Схоже, що в рашистів в Балаклії лишилось тільки 2 варіанти (на вибір): здатися, або померти.


  У зв’язку з цим російські пропагандисти роблять дуже невтішні прогнози для ЗС РФ.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-197-doba/

Часопис війни: 197 доба

  За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ “противник і далі зосереджує зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

 

  Підрозділи Сил оборони утримують займані позиції та не допускають просування ворога. Наші воїни успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Костянтинівка, Дібрівне, Григорівка, Зайцеве, Майорськ, Миколаївка Друга, Первомайське та Кам’янка.

 

  Протягом доби для підтримки дій наземних угруповань, авіація Сил оборони здійснила понад 30 ударів по опорних пунктах та місцях зосередження живої сили і техніки противника. Українські підрозділи протиповітряної оборони на різних напрямках знищили два літаки Су-25, два гелікоптери (Ка-52 та Мі-24), а також п’ять БпЛА.
 
Заставка НАГАДУЄМО
http:///stroky-vziattia-zhinok-na-viiskovyi-oblik-vidklaly-na-rik/

Строки взяття жінок на військовий облік відклали на рік

  Тепер вже офіційно відтермінували строки взяття жінок на військовий облік на рік. За цей час парламентарі мають на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок є виключно добровільним.


  Міноборони своїм наказом перенесло термін початку обов’язкової постановки жінок на військовий облік з 1 жовтня 2022 року до 1 жовтня 2023 року. Про це заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр. За цей час вона розраховує на те, що парламент ухвалить закон, за яким постановка жінок на військовий облік буде не обов’язковою, а добровільною.


  “На передовій воює близько 5000 жінок”, – повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр. «Жодної жінки на фронті примусово немає сьогодні. На передньому краї у нас близько 5 тисяч жінок зараз, а загалом у ЗСУ більше 30 тисяч», – заявила Маляр в інтерв’ю Маші Єфросініній (посилання на відео знаходиться нижче – ред.). На тлі держав, які є членами НАТО, в Україні один із найвищих показників за кількістю жінок-військових.

 

Заставка ВІДЕО
Заставка НАГАДУЄМО
http:///polshcha-hotuietsia-do-viiny-bo-rosiia-mozhe-znovu-atakuvaty-kyiv-nastupnoho-roku/