Міністр оборони прокоментував Петицію ветеранів

  Міністр оборони Олексій Резніков у ефірі телемарафону прокоментував Петицію ветеранів, яка набрала більше 25000 голосів підтримки. Він вважає, що демобілізувати людей, які служать понад рік, це дуже нашкодить обороноздатності України.

 

Міністр оборони України Олексій Резніков

  “Моя персональна думка – ця петиція не зовсім на користь обороноздатності країни. На сьогодні Конституція говорить про обов’язок кожного громадянина боронити свою землю. Питання піти відпочивати, коли війна ще не закінчилася і перемога попереду, мені здається, це трохи дивний підхід.
  У парламенті є конструктивніший підхід, проєкт закону, який ми підтримуємо – можливість надання відпусток певний період часу, можливість відпочити, перепочити та переключитися.
  Щодо демобілізації – уявіть собі, сьогодні у нас під багнетом близько мільйона людей. Уявіть, мільйон відпустити, мільйон набрати, а навчити їх, підготувати? Для мене це дуже дивно звучить, не розумію авторів цієї петиції”, – сказав Міністр оборони України.

 

Електронна петиція №22/163044-еп

   Петицію № 22/163044-еп «Демобілізувати за бажанням мобілізованих ійськовослужбовців, які відслужили один рік» оприлюдинили 05 вересня 2022 року. Її автором виступив Антон Водяний. Згідно зі статтею 24 та частиною 2 статті 64 Конституції України, навіть в умовах воєнного стану громадяни є рівними за своїми правами, наголошує автор.


  Автор зазначає: “Враховуючи нову реальність російської повномасштабної агресії, невизначеність терміну остаточної перемоги, імовірне збереження російської загрози навіть після завершення війни, а також керуючись Конституцією України та принципом справедливості — необхідно обмежити термін мобілізації кожної окремої людини, а також гарантувати відстрочку від наступної мобілізації для людей, котрі відслужили встановлений термін”.


“Натомість, нині виникла ситуація, коли, попри “загальну” мобілізацію, одні люди служать без відомих їм строків, тоді як інші не служать узагалі. Більш того, часто служать і зараз знову ті, хто й раніше не уникав військової служби — строкової, служби в особливий період тощо. Натомість, не служать зараз часто ті, хто й раніше не служив. Таким чином, одні люди віддають обов’язку значну частку свого життя, тоді як інші — нуль”, — йдеться у петиції.


  Ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військовослужбовців, а також потенційно до соціальної напруги між тими, хто служив і служить з одного боку — й тими, хто не служив і не служить, з іншого, йдеться в Петиції.


  Деякі військовослужбовці також відчувають прискорене зношуваня організму, швидке погіршення загального стану здоров’я через стрес, непередбачуваність, зміну харчування, порушений графік сну, навантаження, зазначає автор петиції.


  “Пропонуємо чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін і демобілізований, на визначений час, але не менше п’яти років — залежно від необхідного в певний період розміру армії та загального числа наявних військовозобов’язаних”, — пропонується у петиції.

 

Відповідь Президента України на електронну петицію № 22/163044-еп

  На петицію «Демобілізувати за бажанням мобілізованих ійськовослужбовців, які відслужили один рік»,  і яка набрала необхідні 25 тисяч підписів громадян, відповів президент України Володимир Зеленський.


  Президент нагадав, що у зв’язку із широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України оголошено загальну мобілізацію.


  “Призов військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації, проходження ними військової служби та звільнення згаданої категорії військовослужбовців здійснюється в порядку, визначеному законами України “Про військовий обов’язок і військову службу” та “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, — зазначив Зеленський.

 

Президент України Володимир Зеленський.

  “Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, звільняються з військової служби під час воєнного стану на підставах, визначених статтею 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, – додав президент.  – Зокрема за віком, за станом здоров’я, у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, через сімейні обставини або з визначених названим Законом України поважних причин”.


  “Отже, в умовах дії правового режиму воєнного стану звільнення мобілізованих військовослужбовців з військової служби на інших підставах не передбачено”, — пояснив Зеленський.


  На початку грудня президент звернувся до прем’єр-міністра України з проханням комплексно опрацювати порушені в електронній петиції питання та про результати їх розгляду поінформувати автора.

1

Ветерани підтримали автора Петиції

   Голова ГС «Консорціуму ветеранських організацій Сходу» Павло Федоров пояснює необхідність демобілізації і ротації на фронті:

  “Згідно офіційним даним мобілізаційний ресурс нашої країни складає близько 6 млн. громадян. Ви кажете, що зараз під багнетом захищають державу в лавах ЗСУ, НГУ, ДПСУ та інших формувань, приблизно 1 млн. українців. Але ми нагадуємо: якщо путін об’явить загальну мобілізацію – то Україні прийдеться терміново навчати та підготовлювати ще сотні тисяч солдат і офіцерів. Чому наше майбутнє має залежати від волі московського деспота? Влада повинна нарешті передбачати й адекватно реагувати на потенційну небезпеку, створюючи вже зараз необхідний оперативний резерв військовослужбовців!”

 

Голова ГС «Консорціуму ветеранських організацій Сходу» Павло Федоров

  Головна проблема, що у нас відсутній оперативний резерв і у випадку загальної мобілізації на росії, нам доведеться поповнення навчати безпосередньо в бойових умовах.

“Тому ми вбачаєм завданням номер один для уряду, керманичів нашої держави проведення підготовки до поступової заміни, демобілізації з весни 2023 року тих, хто вже відслужив 1 рік – й проведення наступної хвилі мобілізації. Звільнені у запас стануть оперативним резервом, який може бути терміново призваний до ЗСУ за подальшою ескалацією війни. Паралельно необхідно створити всі умови для бійців, котрі готові будуть служити далі – за контрактом. Ми ж пропонуємо вам хоча б на місяць залишити теплий кабінет у Києві та пожити в окопах під Бахмутом та Кремінною: тоді краще нас зрозумієте”, – стверджує Павло Федоров.


  “Це наше послання з фронту – від колишніх менеджерів, вчителів, водіїв та артистів. В Україні не має кріпосного права. На заміну нам мають прийти інші громадяни і в першу чергу представники влади: міністри, депутати, чиновники – теж стати справжніми воїнами, що в будь-яку мить готові та вміють воювати, відстоюючи нашу свободу. І тільки так ми можемо гарантувати те, що в майбутньому знову не почуємо: «ми про**али», – вважає Голова ГС «Консорціум ветеранських організацій Сходу» Павло Федоров.

 

Заставка НАГАДУЄМО