Сторінка 533 – Новини ветеранів зі всієї України

Повномасштабне вторгнення російської армії в Україну почалося 52650 рашистів тому

   У звіті президенту Росії Володимиру Путіну від 10.09.2022р зазначено, що “безповоротні військово-оперативні втрати живої сили особового складу ЗС РФ” склали 56.990 осіб. Втрати рашистських ПВК, які беруть участь у бойових діях на території України, на п’ятницю 9 вересня склали 16.152 загиблих найманця. Втрати Росгвардії з початку військових дій склали 4.216 рашистів убитими та зниклими безвісти. Загальні втрати на території України за майже 200 діб війни склали 77.358 рашистів. І це без урахування втрат “мобіків” ЛуганДонії, яких просто ніхто не рахує. 

 

  Враховуючи, що на одного загиблого припадає в середньому 3-5 поранених (санітарні втрати), то можна допустити наявність у росіян від 250 до 400 тисяч поранених різного ступеню важкості.

 

  За даними Генштабу ЗСУ безповоротні втрати рашистів на 20 тисяч менші за ті, які доведені Путіну. Це пояснюється тим, що в бойових умовах не завжди існує можливість точно порахувати втрати окупантів.

 

  Але російські пропагандисти НАГОЛОШУЮТЬ на тому, що Росія ніколи не зважала на людські втрати і не збирається цього робити зараз.

 

 

Заставка перейти за посиланням

  Під час вересневого наступу ЗСУ в полон потрапила значна кількість “задіяних в СВО” на території Харківської області російських окупантів. Про їх, навіть, приблизну кількість інформація наразі відсутня.

 

  Російські окупанти, які опинилися в оточенні, телефонують в ГУР щоб з’ясувати “Як можна здатися в полон ЗСУ?”

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-tryvaie-200-doba-nezlamnosti/

11 вересня в Україні відзначають День танкістів

   В серпні 1997 року Президент України Леонід Данилович Кучма підписав Указ (від 29 серпня 1997 №922/97), яким заснував в Україні “Про День танкістів”.

 

  Сьогодні механізовані і танкові війська складають основу Сухопутних військ Збройних Сил України. До складу військ входять механізовані та танкові дивізії і бригади. Сучасні Сухопутні війська— це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.

 

  В умовах повномасштабного російського вторгнення українські воїни-танкісти мужньо протистоять загарбникам, наближаючи Перемогу. 

 

  Творчій колектив “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” вітає українських танкістів, і всіх тих, хто доклав зусиль для створення і забезпечення боєздатності українських танкових підрозділів зі Святом.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-tryvaie-200-doba-nezlamnosti/

Часопис війни: триває 200 доба незламності

  Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що на початок 200 доби повномасштабного вторгнення противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області, утриманні тимчасово захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей та обстрілювати інфраструктуру да житлові будинки в населених пунктах.

 

  Згідно оприлюдненої інформації Генштабу наші Сили оборони вкотре відбили атаки противника в районах населених пунктів Соснівка, Майорськ, Миколаївка Друга, Зайцеве, Весела Долина, Соледар, Бахмут, Піски, Первомайське та Новомихайлівка. Продовжується деокупація України.

 

  “Воїни 113-ї окремої бригади ТРО звільнили Василенкове та Артемівку, що на Харківщині”, – повідомив президент України Володимир Зеленський.


  «Від початку вересня понад 3000 кв км повернуто під контроль України», — Залужний. До виходу на державний кордон залишається 50 км. Захоплення потужних укріпрайонів російських військ, котрі вони гордо назвали «Масква», «Омск» й «Пітєр», що дало змогу розгорнути контрнаступ на Балаклію, Ізюм,  Куп‘янськ.  

 

Заставка КАРТИ

  ЗСУ в Харківській області прорвали лінії окупантів на глибину до 70 кілометрів, пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).


  Українські війська прорвали російські лінії на глибину до 70 кілометрів у деяких місцях та захопили понад 3000 квадратних кілометрів території за останні п’ять днів з 6 вересня – це більше території, ніж російські війська захопили у всіх своїх операціях із квітня.


  Український контрнаступ у Харківській області нищить російські війська та руйнує весь російського напрямок на північному Донбасі. Російські командири не можуть здійснювати контрольоване відведення військ. Підрозділи ЗС РФ поспіхом тікають, щоб уникнути оточення.

 

  Успішне оточення росіян, що не встигли втекти з Ізюма, призведе до знищення або захоплення значних сил російських окупантів і посилить проблеми в армії РФії. Звільнення Ізюма стане найзначнішим українським військовим здобутком з моменту перемоги у битві за Київ у березні, — пише Reuters.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///putin-zatverdyv-novu-zovnishnopolitychnu-doktrynu-iak-peredbachaie-zakhyst-rosiiskomovnykh-v-usikh-kutochkakh-planety/

  Російські окупанти почали самі дзвонити до ГУР МО України та запитувати, як можна здатися в полон. Під час телефонної розмови рашист також запитує, чи не каструватимуть їх після здачі в полон. Україна, на відміну від російських загарбників, повністю дотримується Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

 

Заставка перейти за посиланням

  Сьогодні зранку наші артилеристи переконували рашистів остаточно покинути Козачу Лопань (на півночі Харківської області) і повернутися на територію РФ. За непідтвердженою Генштабом ЗСУ інформацією над Козачою Лопанню вже замайорів український прапор.


  Арестович, дотримуючись “режиму тиші”, прозор натякнув, що незабаром ми отримаємо нову порцію “хороших новин”.


“Хороші новини” НОВА: новини ветеранів оперативно намагаємося розміщувати на https://t.me/NOVA_news_review.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-199-doba/

Путін затвердив нову зовнішньополітичну Доктрину, як передбачає “захист російськомовних” в усіх куточках Планети

  Президент Володимир Путін 5 вересня 2022 року затвердив Нову зовнішньополітичну Доктрину, засновану на концепції «руского міра». Доктрина «гуманітарної політики» викладена на 31-ій сторінці.

 

  Головна ідея полягає в тому, що Росія повинна «захищати, оберігати і просувати традиції та ідеали «руского міра». В основі “документу” покладено консерватизм, панславізм і панправослав’я “а-ля Ільїн”.


  Особливо варто звернути на ту частину “Доктрини”, де мова йде про те, що “Російська Федерація надає підтримку своїм співвітчизникам, які проживають за кордоном, у здійсненні їхніх прав, для забезпечення захисту їхніх інтересів та збереження їх російської культурної ідентичності”.


  На практиці це означає по-переше: якщо хтось розмовляє російською, то він автоматично визнається співвітчизником Путіна. І Росія, незалежно від бажання і волі “російськомовного”, не зважаючи на закони країни, громадянином якої він є, береться «захищати права та інтереси».

 

  І це стосується не лише етнічних росіян», а й усіх іноземних громадян, які мають необережність говорити вголос “на людях” російською мовою. У Кремлі їх автоматично вважають співвітчизниками, – незалежно від країни проживання, в тому числі – й громадян Західної Європи та США.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///balakliia-pershi-pidsumky/

  По-друге: якщо ви розмовляєте російською, то є потенційним об’єктом для вербування російськими спецслужбами з подальшим використанням у підривній діяльності.


  “Комітет з культурних зв’язків зі співвітчизниками” є насправді прикриттям для роботи з емігрантськими кругами та розвідувальної роботи. Оскільки комітетчики не можуть працювати з 2-им чи 3-тім поколінням мігрантів, то вони спробують до них дістатися через старше покоління «рускоязичних».


  Основною оперативною задачею роботи із «співвітчизниками» є підготовка вербувально-розвідувальної бази мігрантів, котрі є частиною сучасного західного суспільства, в тому числі – адвокати, нотаріуси, підприємці, працівники готелів та ресторанів, викладачі та навіть священники.


  Ідея використання співвітчизників за кордоном є фактичним продовженням політики КДБ від 1968 року, коли було прийнято рішення використовувати радянських емігрантів для проведення підривної діяльності та збору інформації в країнах проживання.


  Зміцнюючи “зв’язки Росії зі своїми співвітчизниками за кордоном”, Кремль намагається “глобально зміцнити імідж країни, яка прагне до створення багатополярного світу”.


Оригінал статті: Взаємодія зі співвітчизниками як інструмент російської розвідки та диверсії за кордоном, – Інститут Роберта Ленсінга.

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка НАГАДУЄМО
http:///bizhentsi-z-ukrainy-iaki-ne-skhozhi-na-bizhentsiv/

Російські окупанти почали застосовувати в Україні нові міни ПТКМ-1Р (ФОТО)

  Протитанкові міни ПТКМ-1Р “росвоєнторг” вперше продемонстрував за межами Росії в листопаді-грудні 2021 року.


  На відміну від звичайних протитанкових мін атакує техніку згори: під час наближення техніки на відстань до 50 м від місця встановлення міни, сейсмічний датчик спрацьовує і відбувається відстріл вгору бойового елемента.


  Бойовий елемент рухається за балістичною траєкторією, при цьому датчики бойового елемента – тепловий та радіолокаційний, – сканують земну поверхню. Після виявлення цілі бойова частина спрямовується в напрямку цілі і вражає її згори.

 

  За тактико-технічними характеристиками і принципами роботи міна ПТКМ-1Р схожа на американську міну M93 Hornet, і має наступні тактико-технічні характеристики:

  • висота міни – 510 мм.;
  • діаметр по корпусу бойвого елемента – 220 мм.;
  • маса – 19,9 кг.;
  • маса вибухової речовини – 2,9 кг.;
  • бронепробиття – в районі 70 мм.;
  • час самоліквідації – від 1 до 10 діб


  Перші міни ПТКМ-1Р були знайдені на території України на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в березні 2022 року. Їх виявляли військові Управління державної охорони на території Київської області, а точніше неподалік Гостомельського аеродрому, після вигнання звідти російських загарбників.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rf-oholosyla-vynahorodu-za-zakhoplennia-mashyny-robota-themis/

Балаклія. Перші підсумки

  Балаклія – ситуація навколо цього міста на Харківському напрямку, дуже схожа на те, що трапилося в Афганістані. Місцеві аборигени регулярно отримували гроші “на армію”, куратори з Москви писали їм красиві звіти. Але, коли настав час реальних бойових дій, то виявилося, що “армія” існує тільки на папері.


  Навіть більше: у цього незрозумілого збіговиська зовсім все погано з мотивацією, а значить, у когось з числа інформаційників, місцевих та хвалених російських “фахівців”, які “провалили ідеологічну роботу”, буде “секас у дуже спотвореній формі”.


  Для тих, хто не в курсі: Балаклію “захищали” так звані “мобики”. Під час наступу ЗСУ вони, “мобики”, коли зрозуміли що до чого, масово здалися в полон.


До чого тут Афганістан? Як виявилося – у наявності аж двох “армій”. Одна “армія” готова “брати Київ” хоч завтра, а друга – це “стадо овець у камуфляжі”, натовп, який не має ні ідеології, ні вмінь-навичок, ні бажання віддавати своє життя заради “пасічника-пушиліна”.


  Більше того, під Балаклією розбився міф роспропаганди, який, в першу чергу прикривав жопи російському генералітету, що це не тільки армія Росії воює проти “укро-бєндєро-фошистов”, а в Москви “наданбасє” о-го-го яка підтримка місцевої гопоти. Цей наратив подавали під назвою “союзні війська”.


  Для Росії і “фтарой арміі міра” це був абсолютно безпрограшний варіант: якщо успіхи на фронті є – то це успіхи армії Росії! А коли успіхів на фронті немає – це поразка “союзних військ”, а не армії “туви”. Як би воно не звучало, але саме так це працює в інформаційному просторі, бо не всі наші вороги тотальні дебіли, як би нам з вами того не хотілося.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-199-doba/

  Фактично ми всі з вами побачили приклад того, як корупція і тотальне розкрадання грошей, “липові” звіти та підлабузництво зіграли, в даному випадку з Москвою, злий жарт.

 

  За звітами, які надходили в Москву “своєчасно”, було 38-40 тис добре екіпірованих бійців, з безмежною мотивацією, плюс можливість “наловити” на окупованих територіях додатково ще тисяч 50 тих, хто кидатиметься на танки “нациків” голіруч. А “по факту” – …


  “По факту” – це “м’ясо”! Загальна кількість тих, хто реально можуть воювати, складає відсотків 40. Інші 60% – це взагалі взагалі незрозуміло “хто” або “що”.


  Тобто мінімум половину грошей, які були виділені Москвою на озброєння, навчання місцевих макак “військовим наукам”, ідеологічній обробці аборигенів, тупо “прихватизовувалися”. Вісім років підряд!


  І останнє. Ситуація на Харківському напрямку, гадаю, призведе до “низки смертей” та “відставок” не лише на землях “територіальних непорозумінь”, а й у тому числі в Москві. Бо крали всі і все: починаючи від форми, закінчуючи тонами солярки та акумуляторами для БТР.

 

  До того ж списувалися величезні суми грошей на взагалі незрозуміло що, яке має назву “пропаганда в ДиНиРи-ЛиНиРи”. Саме роспропаганда мала сформували у головах місцевих аборигенів потрібні Кремлю ідеологічні поняття, що мотивують помирати за якусь “трилітерну свастику”.


  Але найдієвішою пропагандою для місцевих жителів, яких спіймали на вулицях і “мобілізували”, виявилися “перевірені ще дєдамі” загороджувальні загони з “росіян-кадирівців”, і аж ніяк не новини “про будні ЛуганДонії” чи казки Басуріна “о звєр-р-рствах Хунти”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///uhorshchynu-mozhut-vykliuchyty-z-ies/

  Також варто зазначити, що більше не спрацьовують і “постановочні обстріли” мирних жителів сходу України рашистами, метою яких є розпалювання ненависті до ЗСУ. Навіть до найтупіших зомбі-аборигенів почало доходити, що коли “воно вилітає” та “падає” з інтервалом у 2 секунди – то це стріляють аж ніяк не ЗСУ .


  Епілог. Ні, це не про те, що “ватники” раптом прозріли і побачили, що їх використовують як “м’ясо”, а місцеві “зомбаки” раптом усвідомили, ким їх реально вважають на Росії. Це про те, що місцеві та російські куратори крали цілих вісім років поспіль, та що з цього вийшло в результаті.


  Не зупиняйтесь, “ватани”! Продовжуйте і надалі писати “липові звіти” – командування ЗСУ вам обов’язково випише Вам подяку за підривну роботу в тилу російських окупантів.


  А особисто я очікую на серію випадків “випадань чиновників із вікон” самим найближчим часом.

 

Автор статті – t.me/gistapapapa/46509

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка НАГАДУЄМО
http:///rf-oholosyla-vynahorodu-za-zakhoplennia-mashyny-robota-themis/

Угорщину можуть виключити з ЄС

  У ЄС допускають можливість виключення Угорщини зі свого складу. За словами міністра уряду Чехії з європейських питань Мікулаша Бека, “останні дії” Угорщини поставили під питання її подальше членство в ЄС та роблять теоретично можливим виключення цієї країни зі складу Євросоюзу.

 

  “У ЄС переговори відбуваються, інколи, досить складно. В них можуть брати участь багато країн. Угорщина, на мій погляд, дійшла до краю своєрідної прірви, і тепер вони повинні вирішити: відійти від цього краю або ризикнути і стрибнути в неї…”, – сказав чеський міністр в інтерв’ю місцевій радіостанції iROZHLAS.

 

  Від початку повномасштабного вторгнення РФії в Україну одним із “прихильників” Путіна у Європі залишилась Угорщина. Керівництво цієї країни постійно блокує рішення ЄС щодо антиросійських санкцій.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rf-oholosyla-vynahorodu-za-zakhoplennia-mashyny-robota-themis/

Часопис війни: 199 доба (ДОПОВНЕНО)

  Триває 199 доба героїчного протистояння повномасштабному російському воєнному вторгненню. Противник продовжив обстрілювати позиції ЗСУ вздовж лінії зіткнення та житло мирних українців та об’єкти цивільної інфраструктури населених пунктів.

 

ЗСУ успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Зайцеве, Весела Долина, Соледар, Бахмут та Первомайське.

 

  В соцмережах з’явилося повідомлення, що сьогодні о 08:00 бійці ЗСУ підняли прапор над приміщенням Куп’янської міськради.

 

  За останні кілька днів під час наступу ЗСУ на Харківщині  було звільнено від рашистських окупантів понад тисячу квадратних кілометрів української території. На окремих напрямках підрозділи Сил оборони вклинилися в оборону противника на глибину до 50 км. 
 
  Протягом доби, для підтримки дій наземних угруповань, авіація Сил оборони здійснила 33 удари – знищено склад боєприпасів, завдано ураження по майже 25 опорних пунктах та місцях скупчення живої сили і техніки рашистів.

 

Заставка КАРТИ
Заставка НАГАДУЄМО
http:///znovu-pro-sytuatsiiu-na-kharkivskomu-napriamku/

РФ оголосила винагороду за захоплення машини-робота THeMIS

  Російський Центр аналізу стратегій і технологій (ЦАСТ) оголосив винагороду у розмірі 1 млн. рублів за захоплення машини-робота THeMIS естонської компанії Milrem Robotics, призначеної для евакуації поранених.

 

  В основному THeMIS використовується для евакуації поранених з-під обстрілів та підвозу боєприпасів. На  сьогодні машини-роботи закуплені 11-ма країнами, серед яких сім є членами НАТО: США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Норвегія.

 

  Платформа має камери спостереження, які дають змогу перевіряти небезпечні зони, не ризикуючи життям особового складу. Платформи поставлятимуться в рамках проекту “Журавель”. Їх планують застосовувати для евакуації поранених бійців із передової.

 

  Але на THeMIS можна встановити і 30-мм гармату, протитанкову установку типу “Стугни” або Javelin, а також розвідувальну систему.

 

Основні характеристики THeMIS:

  • максимальна швидкість – 20 км/год;
  • вага – 1630 кг;
  • час роботи – до 15 годин у гібридному; режимі та до 1,5 години в електричному;
  • дальність дії – до 1,5 км;
  • розміри – довжина 240, ширина 200, висота 115 см;
  • вантажопідйомність до 1200 кг.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///znovu-pro-sytuatsiiu-na-kharkivskomu-napriamku/

Знову про ситуацію на Харківському напрямку

  На даний момент точно відомо, що на Харківському напрямку ЗСУ зайняли Шевченкове та підійшли до Куп’янська. Тривають бої. Колаборанти з Куп’янська тікають разом з рашистами.

 

  Не виключено, що ЗСУ дійсно зайняли село Сенькове біля річки Оскол. Там знаходиться міст однієї з доріг із Куп’янська на Ізюм. Якщо інформація відповідає дійсності, то виходить, що всі дороги на Ізюм з півночі відрізані ЗСУ.

 

  Також серед повідомлень можна знайти інформацію, що, можливо, підрозділи ЗСУ увійшли до Гороховатки і взяли під контроль ще один міст через річку, що веде на Борову.

 

Заставка КАРТИ

  Рашисти з 202-го окремого мотострілецького полку, що знаходяться у Харківській області, відійшли з позицій. Полк залишився без командирів та зв’язку. Наразі окупанти телефонують своїм рідним з проханнями зв’язатися з командуванням та з’ясувати, куди їм взагалі рухатися. Деякі з них просять дружин звертатися на гарячі лінії міністерства оборони РФії та Червоного Хреста з вимогою вивести їх із території України.


  Спочатку російські окупанти намагалися чинити спротив наступу ЗСУ на Харківському напрямку. Але зазнавши серйозних втрат вони залишили позиції та малими групами розпчали “відступ”.


  Рашисти скаржаться на потужний наступ ЗС України, відсутність боєкомплекту та техніки. Через відсутню логістику відступають дезорганізовано. Для відходу з бойових позицій використовують відібрані у місцевого населення велосипеди та моторолери. Багато військових змушені йти пішки.


  Наступальна операція ЗСУ на Харківщині, яку в народі охрестили “Фредерікус 2.0”, триває. Схоже, далі буде ще цікавіше.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///tse-katastrofa-ale-sytuatsiia-pid-kontrolem-i-pryvodiv-dlia-paniky-nema/