Сторінка 519 – Новини ветеранів зі всієї України

Часопис війни: 227 доба – Кримський міст трохи заморився (ВІДЕО)

  О шостій годині ранку 227 доби війни два одночасні вибухи сталися на Кримському мосту. Після вибухів загорівся залізничний ешелон, який перевозив у цистернах пальне, а також “виникли проблеми” з дорожнім покриттям на одній із автомобільних ділянок.

 

  Очікувано рашисти звинувачують Україну в тому, що Кримський міст трохи “заморився”. В соцмережах триває конкурс на краще відео цього прикрого непорозуміння.

 

Заставка ВІДЕО

 Підрозділи Сил оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Виїмка, Бахмутське, Красна Гора, Бахмут, Майорськ, Озерянівка, Зайцеве, Одрадівка, Андріївка, Первомайське, Красногорівка, Веселе, Кам’янка, Побєда, Невельське, Новомихайлівка та Тернові Поди, інформує пресслужба Геншатбу ЗСУ.


  Двічі протягом дня противник намагався наступати мотострілецьким взводом за підтримки танка в районі Давидова Броду і Малої Олександрівки. Внаслідок стрілецького бою та вогню артилерії, противник поніс втрати та вимушено відійшов. Визнаючи провал оборони на кількох ділянках рашисти облаштовують новий рубіж оборони у вигляді траншей та радіолокаціонного захисту в районі Берислав — Нова Каховка, інформує пресслужба ОК “Південь”.

 

  Загроза з Білорусі. На аеродром “Лунінець” до Білорусі доставили щонайменше 20 іранських дронів-камікадзе “Шахед-136” та пункти управління до них. Також у Гомель прибули представники російських спецпідрозділів (можливо ПВК), які розмістилися у готелях. Найближчим часом не виключається застосування зазначених БПЛА для заподіяння вогневих поразок територією України.


  Ще одне “прикре непорозуміння” сталося вчора на російському аеродромі “Шайковка”. Внаслідок “раптового вибуху” знищено два рашистську ТУ22М3, які бомбили Україну. “Шайковка” знаходиться на відстані понад 350 км від кордонів з Україною. У Москву від Калуги – не більше 300 км. Рашистські ЗМі повідомляють, то про атаку БПЛА, то про українських диверсантів, яких переслідує ФСБ, не наводячи при цьому жодних доказів.


  Прем’єр Фінляндії Санна Марін на запитання журналістів про її бачення умов закінчення війни між Україною і РФ чітко і однозначно відповіла: “Вихід із конфлікту – це коли Росія залишить територію України”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///nobelivsku-premiiu-myru-otrymaly-i-pravozakhysnyky-z-ukrainy/
нова

Нобелівську премію миру отримали і правозахисники з України

  Нобелівську премію миру, 07 жовтня 2022 року, в Осло (Норвегія),  присудили білоруському правозахиснику Алесю Бяляцькому, російській правозахисній організації “Меморіал” та  правозахисній організації “Центр гражданскіх свобод” з України. Про це повідомив Нобелівський комітет у Twitter.

 

 Широко відому за кордоном правозахисну організацію “Центр гражданскіх свобод” (ЦГС) було засновано 15 років тому, як зазначається на сайті самої організації, “для просування цінностей прав людини”. Своєю місією в ЦГС бачать “становлення прав людини, демократії та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ для утвердження людської гідності”.

 

  ЦГС було створено у Києві як транскордонний ресурс представниками дев’яти пострадянських країн. Пізніше центр став одним із співорганізаторів міжнародного комітету та польової місії з прав людини у Білорусі. Під час Євромайдану в Києві та інших містах України наприкінці 2013 – на початку 2014 років ЦМР створив ініціативу “Євромайдан SOS”, яка надавала правову допомогу постраждалим під час тодішніх протестних акцій.

 

Незважаючи на конфлікт між Україною та Росією, ЦГС намагався сприяти правозахисному діалогу між громадами. Брав участь ЦМР у гармонізації Кримінального кодексу України з міжнародним кримінальним правом. 2017 року активісти проводили адвокаційні акції на захист жертв сексуального насильства під час війни. ЦМР запустив перший в Україні онлайн-інструмент для громадського контролю за розслідуваннями нападів та інших форм переслідування громадських активістів.

 

  2020 року ЦГС активно долучилася до підтримки протестних акцій проти фальсифікації результатів виборів президента в Білорусі. Тоді він ініціював міжнародну акцію солідарності #BelarusWatch.

 

  Після повномасштабного вторгнення військ РФії в Україну 24 лютого 2022 року організація розширила свою роботу з документування військових злочинів, яку вела ще з 2014 року. “Тільки за сім місяців повномасштабної агресії наша ініціатива “Трибунал для Путіна”, навколо якої об’єдналися кілька десятків регіональних громадських організацій з документування військових злочинів, внесла до бази 19 тисяч епізодів військових злочинів”, – розповіла голова ЦМС, що нещодавно в інтерв’ю DW, Олександра Матвійчук.

 

  Олександра Матвійчук також нещодавно стала лауреатом премії “За правильний спосіб життя”, яку ще називають “альтернативною Нобелівською премією”.

 

  За словами правозахисниці, мобільні групи організації працюють, зокрема, й у нещодавно звільнених із-під російської окупації містах Харківської області. “Також ми працюємо з певними застереженнями на окупованих територіях. Там також є у нас регіональні команди. Частину з них ми не розкриваємо, тому що не всі виїхали і це може бути загрозою для них. Також є багато людей, які передають інформацію”, – наголосила Матвійчук.

 

  Під час війни ЦМР продовжує збирати інформацію про зниклих людей і опинилися в полоні. “Зараз у нашій базі багато людей, які незаконно викрадені та незаконно перевезені на територію Росії і перебувають у СІЗО Курська, Брянська або перебувають у місцях несвободи на окупованих територіях”, – розповіла Матвійчук у розмові з журналістом DW.

 

  Правозахисниця переконана, що Росія зараз навіть не турбується про те, що в Світі думають про скоєні нею ймовірні військові злочини: “Коли світ жахнувся від того, що побачив у Бучі, що зробив Путін? Путін вручив нагороди тим, хто це робив і дав карт -бланш робити те саме і далі”. Матвійчук бачить у нинішній війні Росії проти України “не війну двох країн, а війну двох систем, війну авторитаризму та демократії”.

 

  Дуже добре, що правозахисна організація “Центр гражданскіх свобод” отримала таку поважну премію. Саме завдяки їй про існування ЦГС нарешті дізналась переважна більшість українців.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///virmeniia-ta-azerbaidzhan-diishly-zhody-vzaiemno-vyznaly-terytorialnu-tsilisnist-ta-suverenitet/
нова

Вірменія та Азербайджан дійшли згоди – взаємно визнали територіальну цілісність та суверенітет

  Вірменія та Азербайджан визнали територіальну цілісність та суверенітет один одного. Країни також домовилися про розміщення місії ЄС вздовж кордону, яка працюватиме спільно з комісіями обох країн з делімітації кордоні.


  Угода була досягнута під час зустрічі 06 жовтня 2022 року, президента Азербайджану Ільхама Алієва та прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна в Празі. Зустріч на полях першого засідання Європейської політичної спільноти відбулася на запрошення президента Франції Еммануеля Макрона та голови Європейської ради Шарля Мішеля.


  “Вірменія та Азербайджан підтвердили свою прихильність до Статуту Організації Об’єднаних Націй та Алма-Атинської декларації 1991 року, згідно з якими обидві визнають територіальну цілісність і суверенітет один одного. Вони підтвердили, що це стане основою для роботи комісій з делімітації кордону і що наступне за у Брюсселі до кінця жовтня”, – йдеться у повідомленні.


  Зазначається, що Вірменія погодилася сприяти розміщенню громадянської місії ЄС вздовж кордону з Азербайджаном. У свою чергу, Азербайджан погодився співпрацювати з цією місією у разі потреби. Місія розпочнеться у жовтні та триватиме близько двох місяців.


  3 жовтня міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану розпочали в Женеві переговори щодо майбутнього мирного договору.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///viiska-bilorusi-hotovi-vstupyty-v-viinu/
нова

Рашисти облаштували казарму в свинарнику (ВІДЕО)

  В одному з окупованих населених пунктів Херсонської області рашисти обладнали собі казарму в свинарнику. І це не фейк і не спроба принизити “чудо-богатирів другої армії світу”. 

 

  Співробітники СБУ перевіряючи покинуті позиції окупантів у Любимівці несподівано для себе з’ясували, що бійці отої “другої армії світу” влаштувалися в природному для себе середовищі – у свинарнику. Кожну відгороджену загороду вони обладнали під своє житло, сушили там одяг і, навіть,  їли.

 

 Але особливу увагу привертає потяг рашистів до чистоти. Вони приволокли до свинарника та посеред бруду і свинячого лайна встановили крадені пральні машини. Крадених унітазів цього разу  помічено не було.

 

Заставка ВІДЕО
Заставка НАГАДУЄМО
http:///v-ukraini-vyvyly-novu-porodu-svynei-kadyrivska-video/
нова

Російські окупанти мінують інфраструктуру та знищують документи, – Сергій Гайдай

  Російські окупанти замінували об’єкти інфраструктури у Сватовому Луганській області. Водночас у Кадіївці росіяни знищують документи особливої ​​важливості – архіви та копії документів, що особливо містять історію окупації. Про це повідомляє голова Луганської ОВ Сергій Гайдай у Telegram.


  Він повідомив, що у Сватовому рашисти замінували об’єкти інфраструктури. Вже заміновано основні інфраструктурні об’єкти, будівлі та території, зазначив чиновник.

 

  Напевно, розуміючи про незручний для тривалої оборони ландшафт місцевості, на Росію вирішили вивезти зі Сватового основні медичні та соціальні установи – насамперед обладнання. Рашисти закликають мешканців та колаборантів самостійно евакуюватися з населеного пункту.

 

  “Цікавий наказ отримала так звана влада у Кадіївці. Там зараз відбувається масове знищення архівів та копій документів, особливо тих, що містять історію окупації”, – зазначає Гайдай.


  Голова Луганської ОВ зазначив, що не захопивши Київ за три дні, Кремль вирішив методично знищувати села та міста Росії. Так нещодавно оголошена часткова мобілізація швидко поглинає людський ресурс невеликих населених пунктів віддалених регіонів, які залишаються без чоловіків. “Прізив” відбувається методом облав: практично все населення призовного віку силою стягують до військкоматів.


  “Але вже скоро їх повернуть на місце. Швидше за все, в горизонтальному положенні”, – вважає глава ОВА.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-226-doba/
нова

Часопис війни: 226 доба

  За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Виїмка, Красне, Бахмут, Майорськ, Веселе, Побєда, Невельське, Кам’янка та Тернові Поди, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.

 

Заставка КАРТИ

   За наявною інформацією, на посилення російської армії, що воює на тимчасово окупованій території Донецької області, прибуло підкріплення з п’ятиста відмобілізованих кримінальних злочинців. Командирами новоприбулих підрозділів призначено офіцерів з числа колишніх російських правоохоронців. Командування російських військ видало розпорядження про вилучення мобільних телефонів у всіх мобілізованих, що прибувають.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///lend-liz-vid-rosiiskoho-viiska/
нова

Війська Білорусі готові вступити в війну

  Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що війська Білорусі та Росії готові до розгортання та виконання завдань із збройного “захисту” союзної держави. Про це повідомляє БЕЛТА.


  “Вже сьогодні війська та сили виконують завдання бойового чергування у посиленому режимі. Постійно ведеться розвідка у всіх її видах, організовано обмін розвідувальною інформацією з нашими союзниками, здійснюється охорона та захист державного кордону нашої країни”, – заявив Хренін.


  Хренін стверджує, що у Білорусі готові реагувати на “можливі провокації на всіх напрямках кордону”. Хто збирається нападати на РБ він не уточнив. Але “Регіональне угруповання військ і сил Білорусі та Росії готове до розгортання та виконання завдань із збройного захисту Союзної держави …Також виробляються варіанти адекватного реагування на її зміни”, – розповів Хренін.


  У МО РБ вважають, що реалізовані зараз і сплановані заходи нібито стратегічного стримування Збройними Силами забезпечують демонстрацію готовності щодо захисту країни та заподіяння неприйнятних збитків агресору.


  Наприкінці вересня повідомлялося, що у Білорусі розпочалася “раптова перевірка бойової та мобілізаційної готовності” однієї з військових частин під Мінськом.

 

  6 жовтня 2022 року вранці чотири літаки Ту-22МЗ стратегічної авіації Росії з повітряного простору Білорусі завдали авіаційного удару по території Україні, завдавши матеріальних збитків та призвівши до жертв серед мирного українського населення.


  “В основі нашої військової політики залишається позиція, що доцільніше не брязкати зброєю, а сідати за стіл переговорів. Як не раз наголошував глава нашої держави, Мінський майданчик відкритий для такого роду взаємодій”, – сказав Хренін.


  Секретар РНБО Олексій Данилов заявляв, що Україна відповість Білорусі у разі нових атак із її території. Аде Данілов не уточнив кілька важливих деталей: як?, коли?, у який спосіб? і чим? буде “реалізована” його “заява”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///iz-viiskovoi-chastyny-vtekla-hrupa-rosiiskykh-viiskovosluzhbovtsiv-iz-zbroieiu/
нова

Із військової частини втекла група російських військовослужбовців із зброєю

  Із військової частини козачого загону «Дон», який зараз дислокується в окупованому Херсоні, втекла група російських військовослужбовців із зброєю. Як повідомила голова фонду «Сідящая Русь» Ольга Романова, втікачів уже оголосили у розшук.


   За даними росЗМІ,  втекли 13 рашистів, які прихопили з собою “зброю, боєприпаси та викрали два автомобілі міноборони РФії”. Трє із втікачів до  війни мешкали в Москві.


  “При встановленні осіб та їх затриманні дотримуватись крайньої обережності, озброєні автоматичною зброєю, пістолетами, підствольним гранатометом, пострілами до нього та ручними гранатами. Вкрай небезпечні, мають бойовий та оперативний досвід, підозрюються у серії тяжких та особливо тяжких злочинів на території Херсонської області”, – йдеться в орієнтуванні.


  Як пише видання, військовослужбовці поїхали із Херсона на Крим. На острів вони в’їхали вже на чотирьох автомобілях. На даний момент їхнє місцезнаходження невідоме.

 

  Схоже, що це початок перша ластівка трансформації російської армії на банди розбійників, грабіжників, вбивць і ґвалтівників. Мобілізація до війська та озброєння потенційних злочинців, культивування “вседозволеності” по відношенню до мирного населення, у поєднанні із загрозою бути знищеним ЗСУ – все це (і не тільки) призведе до того, що коли ЗСУ викинуть “другу армію Світу” з України за “порєбрік”, там реально може розпочатися  “розгул бандитизму”, якому російська влада нічого не зможе протиставити. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///mzs-kndr-zvynuvatyly-ssha-u-eskalatsii-viiskovoi-napruhy-na-koreiskomu-pivostrovi/
нова

МЗС КНДР звинуватили США у ескалації військової напруги на Корейському півострові

  «КНДР рішуче засуджує дії США та деяких їхніх союзників … Сполучені Штати становлять серйозну загрозу стабільності ситуації на Корейському півострові та на його околицях, знову спрямовуючи авіаносну ударну групу у води біля берегів Корейського півострова», – заявили в МЗС КНДР.


  У середу, 05 жовтня 2022 року, південнокорейські військові заявили, що США передислокують свій атомний авіаносець до південнокорейських вод після запуску Північної Кореї балістичної ракети.


  Авіаносець USS Ronald Reagan, який після спільних військово-морських навчань США, Південної Кореї та Японії минулого тижня пішов у Тихий океан, тепер повернеться до берегів Кореї, повідомило агентство Yonhap з посиланням на об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.


  Це сталося після того, як Північна Корея вперше за п’ять років запустила балістичну ракету середньої дальності над Японією. За даними канцелярії прем’єр-міністра Японії, у четвер вранці Північна Корея знову запустила балістичну ракету.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///lend-liz-vid-rosiiskoho-viiska/
нова

Ленд ліз від російського війська

  Російське військо стала головним постачальником важкого озброєння для ЗСУ. Під час “успішного контрнаступу у зворотньому напрямку” російські війська залишили більше зброї, ніж поставили Україні країни Заходу за сім місяців війни.

 

  За приблизними підрахунками OSINT-проекту Oryx на 225 добу війни ЗСУ отримали:

  • 421 танк (з яких – 320 танк від країн Заходу);
  • 445 бойових машин піхоти (210 від країн Заходу);
  • 192 бойових броньованих машини (40 від країн Заходу);
  • 44 РСЗВ (70 від країн Заходу).

 

  До цього варто додати значну кількість артилерійських снарядів радянського стандарту, які практично вже закінчилися на складах України.

 

  Не вся “отримана” російська техніка готова до негайного використання. Щось, перед поверненням на фронт, ремонтується. Те, що має серйозні пошкодження та не підлягає ремонту – розбирається на запчастини.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-225-doba/
нова