Туреччина не пускає Швецію до НАТО через терористів РПК

  В неділю президент Туреччини розкритикувала Швецію та інші європейські країни за терпимість до присутності терористів РПК на своїй території. Ердоган заявив, що екстрадиція терористів є обов’язковою для скандинавської країни для отримання права на вступ до НАТО. Про це пише агентство Anadolu.


  У своїй більш ніж 35-річній терористичній кампанії проти Туреччини Революційна Партія Курдистану (РПК), внесена до списку терористичних організацій США та ЄС, несе відповідальність за загибель понад 40 000 осіб, включаючи жінок, дітей та немовлят в Туреччині.


  Ердоган на зустрічі з молоддю сказав: “Ми сказали їм (Швеції): – Послухайте, якщо ви не видасте терористів, які у вас є, ми не зможемо ратифікувати це (членство в НАТО) у нашому парламенті… Їм необхідно екстрадувати близько 130 терористів, щоб їхні пропозиції пройшли наш парламент, але, на жаль, вони ще не зробили цього”.


  Ердоган підкреслив, що демонстрації терористичної РПК часто можна побачити на вулицях столиці Стокгольму і Туреччина неодноразово попереджала Швецію про це. Але “незважаючи на наші попередження, на жаль, не було вжито жодних дій щодо припинення демонстрацій”, – додав Ердоган.


  Наголосивши, що терористичні угруповання присутні не лише у Швеції та Фінляндії, Ердоган сказав, що їх також можна зустріти у таких країнах, як Німеччина, Франція та Велика Британія, хоча РПК перебуває в офіційному списку терористичних угруповань Європейського Союзу.”Якщо вони не виступлять проти цієї ситуації у Швеції, це може ще більше посилити напруженість у наших відносинах”, – додав Ердоган.


  Для прийняття нових членів до альянсу потрібна одностайна згода всіх членів НАТО, включаючи Туреччину, членство в якій налічує понад 70 років. В червні минулого року керівництво Швеції та Фінляндії пообіцяло зайняти тверду позицію щодо терористів РПК, щоб набути членства в НАТО.


НАГАДУЄМО:

Росія розрахується літаками Су-35 за іранські ракети і БПЛА