Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, згідно з якою має бути створений механізм виплати росією репарацій за розв’язану війну в Україні. Проект резолюції підготувала Україна за співавторства близько півсотні країн.
За резолюцію проголосувало 94 країни, що проголосували. Проти – 14 та 73 – утрималися. Серед тих, хто голосував проти: росія, білорусь, сирія, Іран, Зімбабве, Куба, Еритрея, Китай. Мабуть керівництво цих країн вважає прийнятним, коли окупаційні війська вдераються на територію іншої країни, руйнують там інфраструктуру, вбивають тисячі мирних жителів і, після всього, висловлюють “глибоке співчуття” ( у кращому випадку)
За свої злочини росія заплатить у всіх сенсах – включаючи репарації. Так на ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції про репарації для України відреагував голова ВП Андрій Єрмак у Telegram.
“За всі свої злочини росія заплатить у всіх сенсах – включаючи репарації. Відтепер це воля ООН. Все буде Україна. Дотиснемо, роздавимо, переможемо”, – написав Єрмак.
Ізраїльська компанія, виробник зброї, ElbitSystems уклала контракт на постачання безпілотних авіаційних комплексів Hermes 900 неназваному іноземному замовнику. Вартість угоди на постачання розвідувальних дронів становить 72 мільйони доларів.
До угоди окрім безпілотних літальних апаратів і наземних систем управління також входить навчання персоналу і операторів, що будуть обслуговувати та забезпечувати виконання місій БПЛА Hermes 900.
Раніше посол Ізраїлю в Україні пояснив, чому уряд його країни не погодиться на постачання зброї Києву. “Ми не є членом НАТО. Країни, які надають найбільшу військову допомогу Україні, є країнами, що входять до НАТО, і на них поширюється захист НАТО.
Ізраїль протистоїть агресії сусідніх країн поодинці. Ізраїль сам намагається боротися з терором. Ізраїль всі війни, які відбувалися на Близькому Сході, вигравав самостійно”, – заявив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський в ефірі радіо НВ.
В Анкарі відбуваються переговори між делегаціями рфії та США. З російської сторони до Анкари прилетів директор Служби Зовнішньої Розвідки рфії Сергій Наришкін, повідомляє видання «Комерсант» з посиланням на джерела. Раніше ця зустріч публічно не анонсувалася.
Тема переговорів невідома, тому багато ЗМІ висловлюють свої припущення. Але всі сходяться на тому, що головна тема – спроба “розрулити” наслідки так званого “СВО”. НОВА: новини ветеранів АТО/ООС повідомляла про те, що кремль отримав “конкретні пропозиції від деяких країн Заходу”. Судячи із “гучних” заяв рашистів, саме їх там і обговорюють.
Так, у мзс рфії “гучно заявили”, що не згодні з вимогою вивести війська з української території. Заступник лаврова Олександр Грушко заявив, що росія не приймає попередніх умов до переговорів з Україною, у тому числі вимоги вивести війська, оскільки “потрібно враховувати ситуацію на Землі“.
З цього приводу спікер українського МЗС Олег Ніколенко заявив, що формула для переговорів України з рфією залишається незмінною:
“Росія знаходиться не в тій позиції, щоб щось диктувати свої умови. Мирна формула України залишається незмінною:
негайне припинення війни,
виведення всіх російських військ,
відновлення української територіальної цілісності,
компенсація завданих збитків та
надання чинних гарантій щодо неповторення агресії.
В іншому випадку досягти стабільного миру буде неможливо”, – сказав спікер українського МЗС.
Путін на G20 не поїхав. Після того, як російські війська втекли з Херсону, він, навіть, не захотів записувати відеозверення. Замість путіна на саміт поскакав лавров.
Великобританія закликала союзників ігнорувати виступи делегації рф, яку очолить лавров. Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті в онлайн-форматі.
Господарі зустрічі – Індонезія, і в тому числі її президент, закликають західних лідерів піти на поступки щодо Росії, щоб уникнути завершення саміту G20 без ухвалення спільної заяви.
За підсумками саміту G20 не буде ухвалення конкретних резолюцій, які засуджують російську агресію на території України. Учасники саміту зроблять заяву про те, що зараз “не час для війни”, пише Financial Times.
На зустрічах за зачиненими дверима зі складання комюніке саміту Китай рішуче підтримав росію, перешкоджаючи спробам західних офіційних осіб включити до нього формулювання, що засуджують війну, зазначає видання.
Поінформовані джерелазазначають, що найімовірнішою є або “широка, неконкретна” заява про те, що зараз “не час для війни”, або спільна заява 18 чи 19 країн.
На саміті Лідери США Джо Байден та КНР Сі Цзіньпін проведуть зустріч, яку заплановано перед початком G20 (сам саміт відбудеться з 15 по 16 листопада 2022 року, але ця зустріч його можна сказати відкриває). На порядку денному розмови двох лідерів щодо Тайваню, війна в Україні та ядерні амбіції Північної Кореї.
Триває 264 доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню. Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, продовжує обладнувати оборонні рубежі на лівому березі Дніпра і, водночас, веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.
За минулу добу підрозділи ЗСУ відбили атаки рсійських окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка і Білогорівка Луганської області та Білогорівка, Курдюмівка, Водяне і Мар’їнка на Донеччині.
Ворог не припиняє обстрілів населених пунктів та позицій наших підрозділів вздовж лінії зіткнення, продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. Від ракетних ударів російських окупантів постраждало місто Харків та населені пункти Харківської області.
Луганський та Донецький напрямки. Після відступу на Херсонщині РФ планує зосередити головні зусилля на Донецькій області, вважають аналітики ISW. Наразі активізувалися атаки в районі Бахмута та Вугледару, а в міру прибуття відведених із Херсона підрозділів РФ, атаки на позиції ЗСУ у Донецькій області будуть постійно посилюватися. Росіяни продовжуватимуть намагатися захопити Бахмут “величезною ціною”. А ЗСУ, натхненні нинішніми перемогами, швидше за все, повернуть Сватово.
У Міноборони РФ заявили, що російські війська на Донецькому напрямі захопили селище Майорськ. ГШ ЗСУ цю інформацію вже спростував.
Таврійський напрямок. В тимчасово зайнятих ворогом населених пунктах Каховка, Таврійськ і Нова Каховка Херсонської області спостерігається зменшення кількості особового складу противника. У містах залишається мінімальна кількість окупантів, по вулицях пересуваються патрулі.
В Херсоні двох колаборантів були прив’язані до ліхтарного стовпа, через звинувачення в співпраці з путлерівцями. Попри велику радість через звільнення міста від окупації, у Херсоні тривожно через масштабне замінування. Також є побоювання, що росіяни залишили своїх агентів, переодягнених у цивільне, – повідомляє сьогодні ??британська газета Daily Mai.
До Херсона з робочим візитом завітав президент України Володимир Зеленський.
РосЗМІ повідомляють, що 12 листопада десант ЗСУ звільнив територію Кінбурнської коси до села Геройське. Пресслужба ГШ ЗСУ пише, що це не відповідає дійсності. Тривають запеклі бої і всім нам радять “чекати на інформацію від Генштабу ЗСУ”.
Кримський півострів. “Україна поверне Крим без бою на тлі внутрішньої кризи в Росії”, — заявив Міністр оборони України Олексій Резніков.
Як вважають аналітики ISW, Україна та її союзники “мають скористатися помилкою Путіна і продовжити контрнаступ в умовах, набагато сприятливіших для Києва, ніж для Москви“. При цьому експерти вважають, що обидві сторони навряд чи припинять бойові дії взимку.
“Бойові дії, швидше за все, посиляться, ніж послабляться зі зниженням температури”, – зазначили експерти та додали, що будь-яка спроба перемир’я або припинення бойових дій узимку буде на користь РФ.
Страта своїх колег для найманців ПВК “Вагнер” – нормальна практика. Вона застосовувалася ними в Сирії. Тоді вони теж розбили голову кувалдою полоненому сирійцю, а потім розчленували та спалили тіло.
Колишній ув’язнений, якого було старчено цього разу, був завербований особисто Пригожиним у рязанській “ІЧ-3”, а після відправки на війну в Україну потрапив у полон до ЗСУ та дав інтерв’ю українському журналісту Юрію Бутусову.
Після того, як його обміняли, він опинився вже в новому полоні – в своїх “вагнерівців”, які йому просто рознесли голову кувалдою, знявши все це “дійство” на відео.
Керівник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин фактично зізнався, що його люди стратили російського військовополоненого:
“Я волію дивитися історію в театрі. Щодо “окувалдованого”, то в даному шоу видно, що він не знайшов щастя в Україні… Мені здається, цей фільм називається “Собаці – собача смерть”. Прекрасна режисерська робота, виглядає на одному диханні. Сподіваюся, під час зйомок жодна тварина не постраждала”, — заявив Пригожин.
Чекаємо на коментар від української сторони, що то було на відео насправді.
У рамках співробітництва України та США планується будівництво в Україні малого модульного ядерного реактора. Про це повідомляє Держдеп США.
Спеціальний посланник Президента США з клімату Джон Керрі та Міністр енергетики України Герман Галущенко, під час роботи 27-ої Кліматичної конференції ООН (СОР27), оголосили про започаткування пілотного проекту з будівництва в Україні малого модульного реактора (ММР).
«…Пілотний проект «Чисте паливо в Україні з ММР», який демонструватиме виробництво чистого водню та аміаку за допомогою надійного та безпечного малого модульного ядерного реактора та передових технологій електролізу», – йдеться у повідомленні.
Партнерами-учасниками пілотного проекту є міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК «Енергоатом», РНБО України та Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, а також приватні компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy IHI Corporation, JGC Corporation, , Samsung C&T та Starfire Energy.
Спеціальний посланець Джон Керрі оголосив про початок дії нової ініціативи «Проект Фенікс», спрямованої на прискорення переведення вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на ММР. Наскільки це безпечно для навколишнього середовища – покаже час.
Пригожин продовжує здійснювати активну деструктивну діяльність по розвалу російської федерації у тому вигляді, як вона існує зараз. Після критики російського генерала Лапіна, з подальшим його зникненням (і, можливо, ліквідацією), Пригожин взявся губернатора Петербурга Бєглова, якому висловив підозру в держзраді.
За інформацією Юридичної служби компанії “Конкорд”, тепер Пригожин вимагає від російської Генпрокуратури та ФСБ перевірити губернатора Петербурга Олександра Бєглова за статтею 275 кримінального кодексу рф – державна зрада. Деталі заяви поки що не розголошуються.
Відмова росії від комуністичної ідеології у поєднанні із відсутністю у складі російської федерації такого федерального утворення, як Російська Республіка, спричини “кризу ідеології державності”.
Спроба “відкотити ситуацію” до часів Російської імперії наштовхнулася на відсутність у складі рфії такого важливого ідеологічного чинника, як місто Київ. А без нього всі “ідеологічні побудови” розвалюються, і їх утримати не можуть жодні “скрєпи”.
Наступний чинник – це “надмірна свобода” суб’єктам федерації, аж до створення збройних формувань в умовах приниження гідності і значимості збройних сил рфії. Всі ці “феодальні армії”, які мають різні назви і підкоряються конкретним олігархам, які їх фінансують, у поєднанні з дискредитацією “корумпованих генералів” – все це працює саме на розвал рфії, яка останні триста років трималася виключно на страху перед сильною центральною владою.
Поразка зс рф в Україні наочно продемонструвала “місь другої армії світу”, а критика Пригожина, Кадирова – лише посилюють відчуття слабості “центру” і активізують побажання “членів федерації” відправитися у “самостійне плавання”.
Якщо незабаром відбудеться зникнення/вбивство ще й губернатора Петербурга Олександра Бєглова, це наочно продемонструє, що на росії вже не діють закони та служби, які мають стояти на сторожі держави.
А далі – громадянська війна, про яку останні років десять так вперто говорив путін. Ця громадянська війна може розпочатися саме на території російської федерації. І вона почнеться після того, як російські війська, в рамках чергового “жесту доброї волі”, будуть виведені за межі українсько-російського кордону 1991 року.
Олександр Вікторович, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС
На цей раз провокативною заяви на адресу України та територіальної цілосності нашої держави відзначився депутат угорського парламенту Ласло Тороцькаї. У своєму Twitter угорський депутат висловив побажання, щоб у Польщі та Угорщини знову з’явився спільний кордон, натякнувши, що це можливо після анексії Закарпаття.
Свої територіальні зазіхання депутат угорського парламенту Ласло Тороцькаї опублікував, як привітання Польщі з Днем Незалежності та ілюстрував їх фотографію польсько-угорського кордону 1939 року, після того, як Угорщина захопила “Карпатську Україну”.
Спільне фото командувачів Угорщини та Польщі після захоплення Закарпаття у 1939 році, підписавши його: “Сьогодні День Незалежності Польщі. Боже, благослови Польщу! Зустрінемось знову на спільному польсько-угорському кордоні”.
http:///rumuniia-sprostuvala-zaiavu-putina/
На територіальні зазіхання відреагував речник МЗС України Олег Ніколенко. Він закликав уряд Угорщини засудити висловлювання Тороцькаї, оскільки вони наводять двосторонні відносини країн у підвішений стан та не відповідають духу добросусідства.
Заклик угорського депутата до перегляду державних кордонів є неприйнятним. Закликаємо уряд Угорщини засудити такі безвідповідальні висловлювання, які підважують двосторонні відносини та не відповідають духу добросусідства, написав речник МЗС України.
Небайдужі користувачі поцікавилися у Тороцькаї, чи є він прихильником російської агресії проти України, метою якої також є захоплення чужої території.
Триває 263 доба російського широкомасштабного вторгнення. Луганський та Донецький напрямки. Рашисти посилили тиск на ЗСУ в Луганській та Донецькій областях. За минулу добу підрозділи ЗСУ відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Новоселівське Луганської області та Торське, Бахмут, Білогорівка, Спірне, Торецьк, Красногорівка, Первомайське, Мар’їнка, Новомихайлівка і Павлівка на Донеччині.
Таврійський напрямок. В звільнених населених пунктах Херсонської області тривають стабілізаційні заходи. Ворог продовжує фортифікаційне обладнання оборонних рубежів на лівому березі Дніпра.
Вихід на правий берег Дніпра на Херсонщині дав українським військовим політичні, військові та моральні переваги. Голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан наголосив, що ЗСУ отримують вогневий контроль над усією територією на південь Херсонської області, аж до північно-західної частини Криму. Крім того, успіх українських сил на півдні деморалізував ворога та вдарив по репутації російського диктатора Путіна.
Російський ленд-ліз запрацював, каже радник ВП Арестович: “5 великих складів уже знайшли, захоплено більше 50 вантажних машин, вертоліт, штук 5 одиниць ППО, більше десятка артилерійських систем, дуже багато стрілецької зброї, боєприпасів, мін”.
ЗСУ на Херсонщині “захімерили” будівлю, де перебувало з 500 рашистських окупантів. “У Таврійськ вивезли дві вантажівки загиблих загарбників. У найближчий госпіталь доправили 56 тяжко поранених, з яких невдовзі померло ще 16 людей”, – йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.
Мелітопольський напрямок. До тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області 12 листопада прибуло чергове поповнення з числа мобілізованих російських громадян. Зазначена категорія військовослужбовців противника, після прибуття до міста, скуповує, їжу, цивільний одяг та велику кількість алкогольних напоїв.
Кримський півострів. Так звана “росавіація” продовжила режим “тимчасового обмеження” польотів до аеропорту Сімферополя до 21 листопада 2022 року.
Кораблі чф рф майже не виходять із Великої бухти Севастополя після атаки невідомих “Бойових комарів”, які схожі на дистанційно-кервані безпілотні брандери.
Поліський напрямок. У Брестській області Білорусі лікарні забиті хворими на військових РФ. Зокрема, місцеві лікарні перевантажені роботою з російськими військовослужбовцями, які масово хворіють через незадовільні умови утримання у наметових містечках. За даними ГШ ЗСУ, лікарі змушені відмовляти в обслуговуванні громадянам Білорусі, які потребують лікування.
ЗСУ продовжують звільняти територію України від російських загарбників.