США звинувачують КНР у постачанні зброї, а КНР звинувачує Україну

  Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Китай “матиме наслідки”, якщо надасть військову допомогу росії у її війні проти України. Про це інформує СNN. За її словами, надання Пекіном летального озброєння росії для війни проти України “безумовно було б прорахунком”.

  Адміністрація президента США розглядає можливість оприлюднення розвідданих, які, на її думку, свідчать про те, що Китай зважує, чи постачати зброю росії для підтримки війни проти України. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланнями на офіційних осіб США.

  Речник міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь в середу не відповів прямо на запитання, чи надасть Китай підтримку летального характеру військовим зусиллям росії.

  «Відомий факт, що країни НАТО, включаючи США, є найбільшим джерелом зброї для бойових дій в Україні, але вони продовжують стверджувати, що Китай може постачати зброю росії», — сказав Ван. Він заявив пресі: «Що стосується так званої розвідувальної інформації, то це всього лише домисли і антикитайський наклеп».

  Після цього МЗС КНР вирішили “змістити акценти” і почали звинувачувати Україну в постачанні отриманої зброї “третім країнам”.

  “Категорично відкидаємо інсинуації про нібито контрабанду західної зброї з України. Наша держава має сучасну ефективну систему контролю над отриманням та використанням озброєння, яка користується високою довірою з боку партнерів. Ця система є багаторівневою і повністю виключає будь-яку можливість незаконного вивезення зброї”, – йдеться у дописі Ніколенка на Facebook.

  Ніколенко додав, що росія інвестує значні ресурси в дезінформацію, аби підірвати міжнародну військову допомогу України: “Закликаємо китайську сторону керуватися виключно фактами та не бути інструментом в руках російської пропаганди”.

НАГАДУЄМО:

На росії поняття “історичні кордони” використовують для виправдування агресії проти сусідів, – ISW