Сторінка 497 – Новини ветеранів зі всієї України

Для остаточної перемоги Україні потрібна зброя – Михайло Подоляк

  Для остаточної перемоги Україні потрібна зброя. “Війна закінчиться, коли ми відновимо контроль над нашими кордонами і коли Росія почне боятися України”, – заявив Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю AFP. 


  «Нам ще потрібні 150-200 танків, близько 300 одиниць бронетехніки, сотня артилерійських систем, 50-70 реактивних систем залпового вогню, включаючи грізні американські HIMARS, яких Україна вже має кілька одиниць, а також 10-15 протиракет систем, системи авіаційної оборони, щоб закрити небо», – сказав Подоляк.


  Він також згадав американські ракети ATACMS, які мають радіус дії 300 кілометрів, а дальність озброєння, яке зараз має Україна, ледве перевищує 80 кілометрів. На думку Подоляка, такі ракети «наблизили б кінець війни», дозволивши Україні «знищити великі російські військові склади», розташовані глибоко в окупованих районах, які поки що недоступні.


  Як повідомляє “Укроборонпром”, з Польщею, Чехією, Францією, Данією та ще кількома країнами укладено договори про створення оборонних підприємств, налагодження виробництва військової техніки та спільну розробку нових видів озброєння.


  Також вже готові домовленості на будівництво сервісних хабів з обслуговування та ремонту озброєння та техніки. Крім цього, керівництво  “Укроборонпрому”  заявляє, що вже нарешті налагоджено виробництво боєприпасів калібрів 120, 122 та 152 мм. Зразки боєприпасів виготовляються за стандартами НАТО та успішно пройшли випробування. Залишається сподіватися, що все це правда. 


  “Незважаючи на важкі військові поразки Росії в останні тижні, включаючи повернення Україною ключового південного міста Херсона, президент Володимир Путін все ще вважає, що “він може знищити Україну, це його одержимість” і вести з ним переговори “немає сенсу”, – стверджував Подоляк. – Наші партнери все ще думають, що можна повернутися в довоєнну епоху, коли Росія є надійним партнером”.

 

  Україна не може «дозволити собі жодної паузи» у своєму контрнаступі, незважаючи на прихід зимових холодів, які ускладнили ситуацію на місцях. “Сьогодні навіть невелика пауза просто збільшить кількість втрат, яких вже зазнала Україна”, – сказав чиновник.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///zahynulo-maizhe-85000-rashystiv-ale-putin-ne-zbyraietsia-prypyniaty-viinu/
нова

Загинуло майже 85000 рашистів, але путін не збирається припиняти війну

  За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ російська армія від початку повномасштабного вторгнення втратила майже 85000 чоловік (84210).  

 

  На Сватівському напрямку ЗСУ одразу знищили 529 нещодавно мобілізованих росіян, яких рашисти наловили в селі Валуй Білгородської області та одразу пригнали на передову.  На всі обурення родичів рашистська влада відповіла обіцянками, що “прокуратура розбереться”. Про сам же інцидент рашисти заборонили говорити у ЗМІ та на місцевому телебаченні.

 

  Не зважаючи на те, що втрати рашистів наближаються до 100.000, росія “не приймає попередні умови для початку переговорів щодо України”, у тому числі про необхідність виведення російських військ”. Про це заявив заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко, повідомляють РосЗМІ.

 

  Раніше представник МЗС РФ Марія Захарова також казала, що росія готова до переговорів з Україною, тільки “виходячи з реалій, які зараз існують”.

 

  Подібні заяви представників рашистського режиму рфії пов’язані з тим, що 75% росіян реально підтримують агресію своє країни проти України, повідомив представник ГУР МО України Вадим Скібіцький в інтерв’ю виданню “KysvPost”.

 

  Варто нагадати, що президент України Володимир Зеленський назвав п’ять умов для початку переговорів із Російською Федерацією:

  1. відновлення територіальної цілісності;
  2. повага до Статуту ООН;
  3. відшкодування всіх збитків, завданих війною;
  4. покарання кожного воєнного злочинця;
  5. гарантії, що подібне вторгнення не повториться у майбутньому.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///bezpilotnyky-bayraktar-tb2-nikudy-ne-znykly/

Безпілотники Bayraktar TB2 нікуди не зникли

  Останні кілька місяців про безпілотники Bayraktar TB2  практично нічого не було чутно. На самому початку російського вторгнення ЗСУ активно використовували турецькі безпілотники для знищення російських окупантів.

 

  Експерт Олег Жданов вважає, що ЗСУ довелося обмежити використання Bayraktar TB2 через неритмічність їхніх поставок. А ті, що були на початку війни українська армія втратила в бою.

 

  Bayraktar TB2 досить великий, що робить його вразливим перед ворожими засобами ППО. Жданов підкреслив, що безпілотники виробництва Baykar Tech, як і раніше, продовжують використовуватися на фронті, але набагато рідше, ніж раніше.

 

  Ще один військовий експерт  Олексій Арестович зробив діаметрально протилежну заяву. За його словами радника Bayraktar TB2, як і раніше, продовжують активно використовувати на фронті. А от відеоролики з ударами Bayraktar TB2 не оприлюднюються. Саме тому українці нічого про них нічого не знають.

 

  Арестович нагадав, що у вересні 2022 року Андрій Єрмак відвідав турецький завод з випуску Bayraktar TB2. І там не афішувати використання у війні безпілотників Україну попросила Туреччина.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///iranski-bpla-za-kilka-misiatsiv-pochnut-zbyraty-na-rosii/

Часопис війни: 270 доба

  На початок 270 доби повномасштабного вторгнення російські окупанти продовжують агресію проти нашої держави та не припиняють завдавати ударів по об’єктах промисловості і інфраструктури. Ворог зосереджує зусилля на стримуванні дій ЗСУ, здійснює обладнання в інженерному відношенні лінії оборони. На окремих напрямках  рашисти продовжують вести наступальні дії, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

 
  На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала, ознак формування наступальних угруповань рашистів не виявлено.
 
  У прикордонних районах Брянської та Курської областей противник утримує свої підрозділи. Не виключається, що ворог здійснить спроби збройних провокацій на державному кордоні, а також спроби проникнення диверсійно-розвідувальних груп противника з території російської федерації та республіки білорусь.
 
На Слобожанському напрямку, у прикордонних районах Бєлгородської області, окремими ворог здійснює не тільки демонстраційне прикриття російсько-українського кордону, а й вдається до провокаційних дій.
 
На Куп’янському та Лиманському напрямках російські окупанти тримають оборону на захоплених рубежах.
 
На Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ протягом минулої доби підрозділи ЗСУ відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Білогорівка (Луганська область), Спірне, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Опитне і Кліщіївка (Донецька область).
 
На Запорізькому напрямку рашисти продовжують оборонятися на раніше захоплених рубежах.
 
На Криворізькому та Херсонському напрямках противник веде позиційну оборону, удосконалює фортифікаційне обладнання та логістичне забезпечення передових підрозділів, не припиняє артилерійські обстріли позицій наших військ і населених пунктів на правому березі річки Дніпро.
 
  Російське командування здійснює передислокацію окремих підрозділів, виведених  з правого берега річки Дніпро на Херсонщині, для продовження бойових дій в Донецькій та Луганській областях. “Мобіки”, з яких, в більшості, складаються ці формування, дуже незадоволені такою перспективою. 
 
  В Луганській області російські окупанти встановлюють додаткові блокпости для виявлення та затримання дезертирів.
 
Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-rosiiskykh-viiskovykh-polihonakh-nespokiino-novobrantsi-mitynhuiut/

Іранські БПЛА за кілька місяців почнуть збирати на росії

  Представники росії та Ірану, під час останньої зустрічі  на початку листопада, уклали угоду  про передачу документації та ключових компонентів, які дозволять розпочати виробництво БПЛА “мопед-шахедів” протягом найближчих кількох місяців на території росії.

 

  Лідери Ірану надалі зможуть стверджувати, що вони дотримуються “нейтральної позиції” і зажадати зняття санкцій, якщо безпілотники будуть фізично зібрані на росії.


  “Угода, якщо вона буде повністю реалізована, означатиме подальше поглиблення російсько-іранського альянсу… Придбавши власну конвеєрну лінію, росія зможе різко збільшити свої запаси щодо недорогих, але досить руйнівних систем озброєнь”, – йдеться у повідомленні The Washington Post


  WP також пише, що для росії ця угода може задовольнити критичну потребу у високоточних боєприпасах, яких не вистачає після дев’яти місяців боїв.


За словами офіційних осіб, домовленості також пропонують значні економічні та політичні вигоди для Ірану. Хоча Тегеран намагався показати себе нейтральним у конфлікті з Україною, поява іранських безпілотників над українськими містами спричинила погрози нових економічних санкцій з боку Європи.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rashysty-z-khersona-perebralysia-pid-mariupol/

На військових полігонах неспокійно – російські новобранці мітингують

  Кремлівський режим не припинив мобілізаційні заходи. Російські Telegram-канали 18 листопада активно обговорювали ознаки того, що Кремль готується до другої хвилі мобілізації. Продовжити приховану мобілізацію російська влада готується під час осіннього призову.


  На думку експертів ISW, це створить додаткове навантаження на і так перевантажений російський апарат формування військового резерву.


  В російських соцмережах поширили зображення мобілізаційної повістки з датою “запршення” на мобілізацію в січні 2023 року. Військовий комісаріат Брестської області Білорусі оголосив тендер на друк бланків розпоряджень мобілізованих у кількості 50 тис. екземплярів з терміном виконання замовлення до 31 грудня. Всупереч заяві путіна про закінчення часткової мобілізації 31 жовтня, вона триває, пише ISW.


  За даними Міністерства оборони рфії, станом на першу декаду листопада вдалося наловити 270 тисяч людей. Проте зберігаються проблеми з їх матеріально-технічним забезпеченням. За неофіційним даними кремлівський режим зміг відмобілізувати більше півмільйона “резервістів”.

 

http:///rashysty-z-khersona-perebralysia-pid-mariupol/

  Мобілізовані росіяни протестують та відмовляються йти воювати проти України, інформують російські ЗМІ. В Томської області сотні мобілізованих вийшли на мітинг у навчально-тренувальному центрі. Протестуючі не висувають вимоги негайно припинити війну, а звинувачують своїх командирів у брехні при розподілі матеріального постачання та відсутності належної підготовки.


  Мобілізовані також скаржаться, що офіцери два тижні говорили новобранцям, що їх готують до територіальної оборони, а потім з’ясувалося, що їх розподілили до стрілецького підрозділу. Крім того, у їхніх військових квитках “новобранців” досі немає відміток про підрозділ, до якого вони належать. Останньою краплею, що змусила новобранців-рашистів вийти на мітинг стало скасування “звільнень”.
Після мітингу “звільнення” військовим знову відновили.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rezhym-lukashenka-znovu-prodovzhyv-viiskovi-navchannia/

Рашисти з Херсона перебралися під Маріуполь

  “Він йшов на Одесу, а вийшов до Херсону…”, – це слова з пісні про рашистів, які заблукали в Таврійських степах 100 років тому. Після того, як в листопаді 2022 року ЗСУ підказали черговим “заблукалим” рашистам дорогу з-під Херсона “додому”, ті пішли у запропонованому напрямку, але сил вистачило дістатися лише околиць Мріуполя.


  Як повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, військові частини, що були виведені з Херсонського напрямку, прибули та розквартовані на узбережжі Маріупольського району від селища Урзуф до селища Мелекіне.


  Найбільша концентрація рашистів спостерігається на ділянці селища Юріївка – Нова Ялта та с. Б.Коса-с.Мелекіно. Зайняті всі пансіонати та бази відпочинку. Окупанти прибувають разом із військовою технікою. Щодня не менше 30 вантажівок із особовим складом транзитом через Маріуполь рухається на Донецький напрямок.


  Зафіксовано розгортання пункту зв’язку в селі Юріївка, не менше ніж 30 танків розміщено на території одного із сільгосп підприємств у селі Ялта. Зафіксовано розміщення живої сили у селі Мангуш, селі Микільське, селі Кальчик та в районі станції Асланів біля села Македонівка.


  До Маріуполя прибули нові підрозділи “кадировців”. Вони сконцентровані в центральному районі міста. Їхнє прибуття збіглося з початком роботи де-факто нового гауляйтера міста Дмітрія Бєрднікова, що підтверджує інформацію про “кадировський” контроль над Донецькою областю.


  “… Зростання кількості військових порівняно з вереснем до 10 разів, що вказує на розміщення контингенту близько 10 -15 тисяч окупантів у Маріупольському районі”, – зазначив Андрющенко.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rezhym-lukashenka-znovu-prodovzhyv-viiskovi-navchannia/

Режим Лукашенка знову продовжив військові навчання

  Збройні сили республіки білорусь та росфедерації проводитимуть військові навчання на білоруських військових полігонах мінімум до 28 листопада 2022 року. Про це повідомляє Telegram-канал Белорусский Гаюн.


  Загальна кількість продовжень військових навчань із 29 квітня 2022 року становить вже 30 тижнів. І хоч білоруська армія стала більш підготовлена ​​для оборонних операцій. Однак, як зазначають військові експерти, вона, як і раніше, не підготовлена ​​до масштабного наступу.


  Продовження навчань на білоруських полігонах в останній декаді листопада виглядає наступним чином:

  • 227 загальновійськовий полігон «Борисівський» (Борисівський район) до 26.11;
  • Полігон «Гозький» 6 омбр. (Гродненський район) до 25.11;
  • Полігон «Брестський»38 одшбр. (Брестський район) до 26.11;
  • Полігон «Осиповичський»51 абр. (Осиповичський район) до 27.11;
  • 212-й авіаційний полігон “Німан” (Новогрудський район) до 25.11;
  • 230 загальновійськовий полігон «Обуз-Ліснівський» (Барановичський район) до 28.11;
  • 174 навчальний полігон ВПС та військ ППО «Доманова» (Івацевицький район) до 27.11;
  • Полігон «Лепельський»19 омбр. (Лепельський район) до 27.11.

 

  «Навчання вс білорусі та росфедерації на території білорусі продовжено. Про це свідчить графік проведення навчань на білоруських полігонах. 19-20 листопада стануть вихідними днями для деяких полігонів. Також деякі полігони, на яких сконцентровані всі Росії, цього тижня працюватимуть без вихідних: «Осиповичський», «Обуз-Лісновський», «Лепельський», «Доманова», – йдеться в повідомленні.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-269-doba/

Часопис війни: 269 доба

 Триває 269 доба російського широкомасштабного вторгнення. Підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах Білогорівки, Зеленопілля, Кліщіївки, Первомайського, Водяного та Новомихайлівки Донецької області, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

 

  Ситуація  на Таврійському і Південнобузькому напрямках стабільно напружена, але контрольована. Ворог веде бойові дії вздовж берегів Дніпра, облаштовує оборонні рубежі із заглибленням в східному напрямку територій, здійснює передислокацію підрозділів в зону максимального віддалення від району ураження нашою артилерією.
 

  На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Республіка білорусь і надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///petytsiia-pro-pozbavlennia-mandatu-vsikh-deputativ-vid-opzzh-nazbyrala-za-2-dni-bilshe-25000-holosiv/

Петиція про Позбавлення мандату всіх депутатів від ОПЗЖ назбирала за 2 дні більше 25000 голосів

  Петиція на сайті президента України про “Позбавлення мандату всіх депутатів від ОПЗЖ у Верховній Раді” назбирала за два дні більше 25000 голосів. 16 листопада 2022 року її оприлюднив нардеп Гончаренко Олексій Олексійович.


  «Поки на нас летять ракети, вони сидять у Монако, Ніці чи Італії. Але продовжують бути народними депутатами. Це не нормально та не правильно», – заявив автор петиції Гончаренко.


  “Прошу Президента України звернутися до Верховної Ради з проханням розглянути постанову щодо позбавлення мандатів всіх депутатів від “Опозиційної платформи – За життя” у Верховній Раді”, – йдеться в петиції.


  Також зазначається, що представники ОПЗЖ ще до початку повномасштабного вторгнення активно пропагували “рускій мір”, неодноразово відвідували москву і зустрічалися з представниками російської влади.


  Крім того, після нападу росії представники ОПЗЖ або втекли за кордон, або ніяк не проявляли себе у допомозі Україні. Навпаки – смаие в цій забороненій партії зібралися головні колаборанти та зрадники. Серед найпомітніших фігур – кум путіна Віктор Медведчук, його друг Тарас Козак та Ілля Кива.


“Зрадників не повинно бути в українському парламенті”, – зазначає автор петиції Олексій Гончаренко.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///u-kozhnoho-svoi-problemy-v-ukraintsiv-viina-a-u-chynovnykiv-i-metsenativ-iolka-ta-novorichna-iliuminatsiia/