На нічному небі можна побачити дві яскраві планети

   Юпітер, найбільша планета Сонячної системи, і Венера, один із найяскравіших об’єктів на нічному небі, розташуються один відносно одного приблизно на ширину одного повного місяця. Протягом кількох тижнів два тіла поступово наближалися одне до одного. Таке явище називається “з’єднанням”. Воно відбувається щоразу, коли два об’єкти в нічному небі, такі як планети або зірки, опиняються дуже близько один до одного.

  Звісно, це обман перспективи. Дві яскраві планети насправді знаходяться на відстані мільйонів кілометрів одна від одної. Але з нашої точки зору вони здаються такими, що знаходяться неподалік один від одного. Завдяки орбітальним схемам Землі, Юпітера та Венери подібні зустрічі відбуваються кожного року.

  “Вам не знадобиться телескоп або бінокль, щоб побачити дві яскраві планети. Просто подивіться на захід після заходу сонця, і два планети буде видно неозброєним оком. Вони будуть виглядати як виключно яскраві зірки. Юпітер буде сяяти вдвічі яскравіше Сіріуса, найяскравішої зірки на небі, а Венера сяятиме в шість разів яскравіше Юпітера”, – пише Live Science.

  Крім того, спостерігачі за планетами в бінокль можуть побачити три найбільші супутники Юпітера: Іо, Ганімед і Каллісто.