Москва одержала першу серйозну перемогу – Голова МОК підтримав участь російських та білоруських спортсменів на Олімпійських іграх.
В країнах з тоталітарною формою правління спортсмени аж ніяк не мжуть собі дозволити бути “поза політикою”. В умовах “гібридної війни” спортивна арена розглядається керівництвом країн, які розв’язали війну, як “спортивним фронтом”.
І саме першою перемогою Москви на спортивному фронті можна вважати цинічну заяву Голови Міжнародного олімпійського комітету, щодо участі спортсменів з росії та білорусі в Олімпіаді-2024.
Томас Бах підтримав повернення російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри. Головна вимога — виступ лише під нейтральним, олімпійським прапором. До того ж, спортсмени не повинні підтримувати війну проти України. До змагань не допускатимуть спортсменів, які мають стосунок до військових організацій рф або є членами військових спортклубів.
http:///volodymyr-klychko-rozkrytykuvav-prezydenta-mok-tomasa-bakha/
А на засіданні МОК одночасно заявили про підтримку України в російсько-українській війні та знову нагадали про свою “Заяву про солідарність з Україною, санкції проти Росії та Білорусі та статус спортсменів цих країн”, яку ще зробили в січні. Але в той же час Міжнародний олімпійський комітет виклав “рекомендації” для московських та білоруських спортсменів щодо їх участі у міжнародних змаганнях.
Останні рекомендації МОК для росіян і білорусів виглядають наступним чином:
- Спортсмени з паспортом рсії і білорусії повинні брати участь тільки як індивідуальні нейтральні спортсмени. Команди спортсменів з паспортом не розглядаються.
- Спортсмени, які активно підтримують війну, не можуть брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не може брати участь…
- Спортсмени, які перебувають за контрактом з московськими чи білоруськими військовими структурами чи органами нацбезпеки, не можуть брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з військовими чи органами національної безпеки, не може брати участь…
Також МОК залишив у силі санкції проти держав-агресорів:
- Жодних міжнародних спортивних заходів, організованих або підтриманих МФ чи НОК на росії чи білорусії.
- Жодного прапора, гімну, кольорів чи будь-яких інших символів цих країн на спортивних заходах чи зустрічах, включно з усім місцем проведення.
- Жоден російський чи білоруський урядовець чи державний чиновник не може бути запрошений або акредитований на будь-який міжнародний спортивний захід чи зустріч.
І на останок. МОК наполегливо нагадав заголовком “Про політичне втручання” свою позицію щодо допуску спортсменів держав-терористів і злочинців.
“Під час останньої серії консультацій зацікавлені сторони олімпійського руху підтвердили свою рішучу відмову від будь-якого політичного втручання в автономні повноваження спортивних організацій приймати рішення щодо участі в їхніх змаганнях. Ця чітка і рішуча реакція на політичне втручання вважалася необхідною, тому що якби уряди взяли на себе рішення щодо того, хто зі спортсменів може брати участь у яких змаганнях, це був би кінець світового спорту, яким ми його знаємо сьогодні.” — заявили у МОК. Ця заява прирівняла російсько-українську війну до “інших конфліктів” у різних куточках Планети.
http:///proty-dopusku-rosiian-do-uchasti-v-olimpiadi-2024-vystupyla-hrupa-iz-35-krain/
Також МОК розглянув необхідність заходів захисту для спортсменів-підорів, адже МОК керується Резолюцією ООН (A /77L.28), де було заявлено: “великі міжнародні спортивні заходи повинні організовуватися в дусі миру, взаєморозуміння та міжнародного співробітництва, дружби та терпимості, без будь-якої дискримінації, і що об’єднуюча і слід поважати примирливий характер таких заходів” <…> “Олімпійська хартія та те, що будь-яка форма дискримінації є несумісною з приналежністю до Олімпійського руху”. Зокрема такий захист має полягати в убезпеченні спортсменів-підорів від “дискримінації”.
Україна та союзники, в свою чергу, закликають позбавити участі спортсменів держав-агресорів!
Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів
http:///ukraina-mozhe-bojkotuvaty-olimpiadu-2024-v-paryzhi/