Москва одержала першу серйозну перемогу на спортивному фронті

  Москва одержала першу серйозну перемогу – Голова МОК підтримав участь російських та білоруських спортсменів на Олімпійських іграх. 

  В країнах з тоталітарною формою правління спортсмени аж ніяк не мжуть собі дозволити бути “поза політикою”. В умовах “гібридної війни” спортивна арена розглядається керівництвом країн, які розв’язали війну, як “спортивним фронтом”.

  І саме першою перемогою Москви на спортивному фронті можна вважати цинічну заяву Голови Міжнародного олімпійського комітету, щодо участі спортсменів з росії та білорусі в Олімпіаді-2024.

  Томас Бах підтримав повернення російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри. Головна вимога — виступ лише під нейтральним, олімпійським прапором. До того ж, спортсмени не повинні підтримувати війну проти України. До змагань не допускатимуть спортсменів, які мають стосунок до військових організацій рф або є членами військових спортклубів.

Володимир Кличко розкритикував президента МОК Томаса Баха

  А на засіданні МОК одночасно заявили про підтримку України в російсько-українській війні та знову нагадали про свою “Заяву про солідарність з Україною, санкції проти Росії та Білорусі та статус спортсменів цих країн”, яку ще зробили в січні. Але в той же час Міжнародний олімпійський комітет виклав “рекомендації” для московських та білоруських спортсменів щодо їх участі у міжнародних змаганнях.

  Останні рекомендації МОК для росіян і білорусів виглядають наступним чином:

  • Спортсмени з паспортом рсії і білорусії повинні брати участь тільки як індивідуальні нейтральні спортсмени. Команди спортсменів з паспортом не розглядаються.
  • Спортсмени, які активно підтримують війну, не можуть брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не може брати участь…
  • Спортсмени, які перебувають за контрактом з московськими чи білоруськими військовими структурами чи органами нацбезпеки, не можуть брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з військовими чи органами національної безпеки, не може брати участь…


Також МОК залишив у силі санкції проти держав-агресорів:

  • Жодних міжнародних спортивних заходів, організованих або підтриманих МФ чи НОК на росії чи білорусії.
  • Жодного прапора, гімну, кольорів чи будь-яких інших символів цих країн на спортивних заходах чи зустрічах, включно з усім місцем проведення.
  • Жоден російський чи білоруський урядовець чи державний чиновник не може бути запрошений або акредитований на будь-який міжнародний спортивний захід чи зустріч.


  І на останок. МОК наполегливо нагадав заголовком “Про політичне втручання” свою позицію щодо допуску спортсменів держав-терористів і злочинців.

  “Під час останньої серії консультацій зацікавлені сторони олімпійського руху підтвердили свою рішучу відмову від будь-якого політичного втручання в автономні повноваження спортивних організацій приймати рішення щодо участі в їхніх змаганнях. Ця чітка і рішуча реакція на політичне втручання вважалася необхідною, тому що якби уряди взяли на себе рішення щодо того, хто зі спортсменів може брати участь у яких змаганнях, це був би кінець світового спорту, яким ми його знаємо сьогодні.”заявили у МОК. Ця заява прирівняла російсько-українську війну до “інших конфліктів” у різних куточках Планети.

Проти допуску росіян до участі в Олімпіаді-2024 виступила група із 35 країн

  Також МОК розглянув необхідність заходів захисту для спортсменів-підорів, адже МОК керується Резолюцією ООН (A /77L.28), де було заявлено: “великі міжнародні спортивні заходи повинні організовуватися в дусі миру, взаєморозуміння та міжнародного співробітництва, дружби та терпимості, без будь-якої дискримінації, і що об’єднуюча і слід поважати примирливий характер таких заходів” <…> “Олімпійська хартія та те, що будь-яка форма дискримінації є несумісною з приналежністю до Олімпійського руху”. Зокрема такий захист має полягати в убезпеченні спортсменів-підорів від “дискримінації”.

  Україна та союзники, в свою чергу, закликають позбавити участі спортсменів держав-агресорів!

Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів

НАГАДУЄМО:

Україна може бойкотувати літню Олімпіаду-2024 в Парижі