Проти допуску росіян до участі в Олімпіаді-2024 виступила група із 35 країн

   Проти допуску росіян до участі в Олімпіаді-2024 виступила група із 35 країн, серед них – США, Велика Британія, Німеччина та Франція. Про це повідомляє міністерство спорту Литви. Рішення проти допуску росіян на Олімпіаду було прийнято під-час віртуального саміту міністрів спорту.

  Внаслідок повномасштабної агресії росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час звернення до учасників віртуального саміту міністрів спорту держав-партнерів. Він додав, що серед російських спортсменів фактично немає засудження терору, який розв’язала їхня держава.

  “228 українських спортсменів і тренерів загинули за рік російської агресії проти України! 228! …А скільки російських спортсменів виступили із засудженням терору, який розв’язала їхня держава? Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”, сказав Зеленський.

  Премьєр-міністр України Денис Шмигаль вже повідомляв, що за час війни загинуло понад 200 українських спортсменів і тренерів, понад 120 спортивних об’єктів були зруйновані ворожими ракетами й артилерією, понад 300 спортивних шкіл припинили існування, 150 тисяч спортсменів не мають умов для тренування.

  У МОК заявляли, що переважна більшість країн не підтримує позицію України щодо бойкоту Олімпіади-2024 у разі виступу на ній російських спортсменів під нейтральним прапором. Позиція МОК поки що полягає в тому, що російських та білоруських спортсменів не потрібно повністю усувати від міжнародних змагань — їх можуть допустити до змагань під “нейтральним прапором”. Проти заборони на участь в олімпіаді спортсменів із росії та білорусі висловилася також Рада ООН з прав людини.

  Альтернативний варіант озвучила влада Польщі: там пропонують створити “збірну біженців”, до якої можуть бути включені деякі спортсмени з росії та білорусі.

НАГАДУЄМО:

Рашисти здійснили чотирнадцяту масовану ракетну атаку проти України