Прямо зараз оновлюється підхід до викладання курсу «Захист України» в 10-11 класах (Раніше: Захист Вітчизни, Довійськова підготовка). У 2023 році уряд виділив із держ бюджету 1,74 млрд грн субвенції на програми підвищення кваліфікації викладачів і викладачок курсу, а також закупівлю обладнання: від стрілецьких тренажерів та навчальних дронів до аптечок і медичних манекенів.
Як було раніше?
- Дітей навчали, навіть якщо обладнання бракувало, а середовище для цього не підходило, часто лише за підручником, без можливості проводити практичні заняття.
- Заняття відбувалося 1-2 рази на тиждень по 45 хвилин. Предмет викладали на місці в кожній школі й окремо для кожного класу.
- Більшість вчителів і вчительок суміщали викладання «Захисту України» з іншими предметами, не мали профільної освіти чи досвіду.
- Хлопці та дівчата навчалися окремо.
Як буде тепер?
- Навчання відбуватиметься в спеціальних міжшкільних просторах (осередках) з усім необхідним обладнанням: стрілецькими тренажерами, навчальними дронами, аптечками і медичними манекенами — за кошти державної субвенції.
- Замість уроку раз на тиждень для кожного класу передбачено тренінговий формат: діти раз на місяць проводять цілий навчальний день в осередку.
- Кожен модуль можуть викладати фахівці й фахівчині з конкретної теми. Осередок може залучати до викладання профільні організації.
- Хлопці та дівчата проходять курс разом, а поділ на групи під час навчання відбувається не за статтю, а для відпрацювання практичних навичок.
Оновлення предмету «Захист України» створили спільними зусиллями Міносвіти, Міноборони, експерти та експертки українського громадянського суспільства. До першого потоку тренерів і тренерок увійдуть 100 найпотужніших кандидатів і кандидаток з усієї України.
Стати тренером чи тренеркою можуть:
- Вчителі та вчительки, у яких вже є успішний досвід викладання предмета «Захист України».
- Молодіжні працівники і працівниці, які прагнуть працювати з громадянською свідомістю молоді.
- Інструктор(к)и центрів готовності цивільних, які вже працюють з молоддю або хочуть навчитися працювати зі старшокласниками й старшокласницями.
- Демобілізовані Захисники і Захисниці України, які готові вчитися викладати та передавати свої навички дітям.
- Вчительство інших шкільних предметів: громадянської освіти, домедичної допомоги тощо, які прагнуть включитися у реформу підходу до викладання курсу «Захист України».
Як стати тренерами вчителів з програми «Захисту України»
Крок 1: Заповніть анкету на участь у тренінгу
Візьміть до уваги, що анкета потребуватиме розгорнутих відповідей на запитання, тож не відкладайте її заповнення на останній день
Анкета – за посиланням. Дедлайн: 4 червня.
Крок 2: Пройдіть тренінг та отримайте сертифікат
- 10-14 червня
- 5 днів, 10:00-18:00
- Київ
Організатори оплачують проживання, логістику і харчування.
Крок 3: Викладайте вчителям в своїй області
Викладання буде оплачуватися за цивільно-правовою угодою за бюджетні кошти.
Детальніше про цю можливість – за посиланням.
Контакти для звернень від кандидатів в тренери:
- Вадим Бейлах
- +380680369062