Зі слів Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, основні жертви під час ракетної атаки на Чернігів перебували під час вибуху або в автотранспорті, або повертались із церкви та переходили дорогу. Усі, хто перебував в драмтеатрі вчасно спустилися до укриття.
За драмтеатром знаходиться великий парк.Там також із самого ранку мами гуляли зі своїми дітьми. Цетральна площа повністю була заставлена автомобільним транспортом.
Наші рятувальники вчасно прибули після прильоту ракети і затушили пожежу в епіцентрі вибуху. Згодом, разом із поліцейськими, почали надавати першу допомогу громадянам.
З медичною допомогою звернулися 90 поранених, з них 10 поліцейських та 12 дітей. Госпіталізовано 25 осіб. За словами глави МВС, постраждалу 12-річну дівчинку доставили реанімобілем до Києва, дитина у тяжкому стані. Число постраждали станом на 15:25 зросло до 117 осіб. Загинуло 7 людей, включаючи дитину.
Після ракетної атаки та інформації про публікацію дати заходу організаторів звинуватили, фактично, у наведенні ракет на цивільний об’єкт. Марія Берлінська звинувачення відкинула і повідомила, що захід був офіційно погоджений з місцевою владою, а анонс заходу був у відкритому доступі, проте місце повідомили зареєстрованим учасникам за кілька годин до виставки. Наразі, за її словами, всі дані учасників передані правоохоронцям та справою займається СБУ.
Водночас у міськраді Чернігова заявили, що проведення виставки з владою не узгоджувалося і жодних дозволів міськрада не давала. На самій афіші написано “Чернігівська ОВА”, тому цілком імовірно, що дозвіл дала обласна адміністрація, а не міська.
Росіяни воюють дуже емоційно, їх дошкуляє все успішне, що у нас є, прокоментувала терористичну атаку рашистів на Чернігів заступник міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, окупанти вже неодноразово запускали ракети по об’єктах, про які до цього була позитивна публічна інформація.
“Звичайно, вони і без публічності знають, де який об’єкт розташований, але для них важлива емоційна складова. Потрапити якомога болючіше. Було й таке, коли заходи проводили без публічного оголошення та освітлення, але туди все одно прилітало. Саме в момент проведення заходу “, – сказала Маляр.
Вона зазначила, що публічні заходи – це завжди “ризик та лотерея” з обох боків – організаторів та відвідувачів, тому безпечних місць в Україні немає. Є тільки надійні, і це укриття.
19-21 серпня оголошено днями жалоби в Чернігові.
http:///ukraina-ne-vpysuietsia-u-format-g20-vvazhaie-hlava-mzs-indii/