Час від часу в іноземних ЗМІ з‘являється інформація про нібито кількість наших загиблих, – Маляр

  Інформація щодо загальної кількості загиблих та поранених під час воєнного стану є держтаємницею. Доступ до цієї інформації має дуже обмежене коло осіб, які попереджені належним чином про кримінальну відповідальність за розголошення, – повідомила Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр у Телеграм.

  “Ще раз поясню ситуацію. Під час воєнного стану ця інформація становить державну таємницю. Не тому що хтось щось хоче приховати, а тому що це вимога військових.

  Чому ці дані таємні? Тому що під час активноі фази війни кількість загиблих і поранених противник використовує для прорахунку наших ймовірних подальших дій.

  Річ у тім, що у військовій справі певні дії залежать від відсотка загиблих і поранених щодо загальної кількості військовослужбовців. Відповідно, якщо ці цифри відомі, ворог може наперед прорахувати наші дії. Йдеться не лише про загальну кількість втрат убитими та пораненими, але й про кількість втрат конкретних підрозділів та напрямків. Особливо під час боїв. Якщо у ворога буде така інформація, вони почнуть розуміти деякі наші наступні кроки”, – пояснила ситуацію Заступник Міністра оборони України.

Мобілізаційні заходи тривають: Росія мобілізує близько 20 тисяч людей щомісяця, – Юсов

  Під час всі війнивоюючі сторрони приховують свої втрати. Але з є спільноти, є аналітики, які намагаються їх порахувати. Їхні дані інколи мають незначні розбіжності із реальністю, а деякі взагалі викликають подив – звідки і за якою методикою вони нарахували таку кількість.

  Якщо говорити про Oryx (або Oryxspioenkop) – нідерландський сайт оборонної аналітик та дослідження військових дій, що збирає інформацію з відкритих джерел, то їхня інформація мало відрізняється від офіційної статистики.

  Інший приклад – “певні періодичні видання”, які намагаються опублікувати “сенсаційні данні”, або свідомо спрямувати “роздуми читачів у потрібне русло”. Інколи, “колеги”, роблять досить емоційні і “критичні зауваження” (скрин нижче) з приводу діяльності “деяких аналітиків” чи періодичних видань.

  Серед невеликої кількості джерел, яким ще можна довіряти, також неможливо створити однозначної картини пдій. Якщо брати за приклад втрати рашистських загарбників в Україні, то цифра у різних “підраховувачів” коливається в інтервалі від 257010 (остані дані генштабу ЗСУ) і до 350.000 (незалежні експерти, аналітики).

  Аналітики, які оприлюднили останню цифру – 350.000, втрати рашистів склали з понад 75.000 “хароших вагнерівців”, близко 10.000 “росгвардійців”, 20.000 “невідомих добровольців дамбасу” (кількість яких може бути ще більшою) і власне втрат зс рфії.

  Кількість російських поранених порахувати набагато важче.. За “формулою”, при якій на 1 загиблого припадає п’ять поранених, можна приблизно допустити, що їх кількість у рфії становить більше 1 мільйона осіб. Ще складніше порахувати рашистів, які померли від ран внаслідок лікування або його відсутності.

  І варто пам’ятати, що війна триває – втрати будуть і далі зростати до її завершення.

НАГАДУЄМО:

Люди йшли із церкви з кошиками освячених яблук…, – голова МВС Ігор Клименко