Китайський військовий чиновник відмічає слабкість Росії, – WSJ

КНР1

  Високопоставлений полковник Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) Чжоу Бо заявив, що військовий імідж і авторитет Росії зазнали краху в очах Китаю. Російська армія, в яку Кремль вклав не менше 20 трильйонів рублів за останні десятиліття, не виправдала очікувань Пекіна. Про “нове” ставлення до Путіна чинний старший співробітник Університету Цінхуа висловився в коментарі The Wall Street Journal.

  Замість переможного “бліцкригу”, армія РФ була змушенабула відступити, а тепер, в умовах другого року повномасштабної війни, російські сили поступаються ЗСУ захопленими раніше територіями. На думку Чжоу, плани так званого СВО не збігаються з реальністю. “Це перетворилося на війну, яку вони взагалі не очікували”, – вважає він. Путін потрапив у “складну” ситуацію, адже в разі поразки в Україні йому доведеться пояснювати росіянам сенс своїх обіцянок та непотрібних смертей російських солдатів, каже Чжоу Бо.

  Згідно з оцінкою західних експертів, втрати “живої” сили російської армії перевищили 200 тисяч осіб. У тому числі 100 тисяч солдатів Росія втратила лише за останні пів року ведення бойових дій, вказує WSJ.

Чжоу Бо, старший полковник у відставці, старший науковий співробітник Центру міжнародної безпеки та стратегії Університету Цінхуа (КНР), експерт China Forum.

НАГАДУЄМО:

Москва в обхід санкцій продовжує закуповувати боєприпаси та комплектуючі