Сьогодні КНР відправив на навколоземну орбіту космічний корабель “Шеньчжоу-16” (“Божественний човен”). Запуск було здійснено за допомогою ракети Long March-2F з космодрому Цзюцюань, що ву пустелі Гобі на північному заході Китаю. Екіпаж складається із трьох осіб, серед яких – перший китайський цивільний тайконавт в історії космічної програми КНР. Про це повідомило Сіньхуа.
Астронавти “Шеньчжоу-16” мають замінити на орбітальній космічній станції екіпаж “Шеньчжоу-15” , який прибув на космічну станцію наприкінці листопада.
Станція, що складається з трьох модулів, була завершена наприкінці минулого року після 11 пілотованих і непілотованих місій з квітня 2021 року, починаючи з запуску першого і найбільшого модуля – головного житлового приміщення станції.
«Тяньгун» — пілотована багатомодульна орбітальна станція КНР, що перебуває на низькій навколоземній орбіті на висоті від 340 до 450 км над поверхнею Землі.
Базовий модуль станції, «Тяньхе», був запущений 29 квітня 2021, модуль «Веньтянь» – 24 липня 2022, а третій модуль – «Ментянь», – 31 жовтня 2022. Запуск четвертого телескопа «Сюньтянь» запланований на кінець 2023 року. Четвертий модуль має зістикуватися з нинішньою Т-подібною космічною станцією, щоб створити хрестоподібну структуру.
«Тяньгун» стала третьою у світі багатомодульною пілотованою орбітальною станцією, після станцій «Мир» та МКС, але меншою за розмірами. У складі з трьох модулів вона має масу понад 60 т, а згодом може бути розширена до 100 і більше тон.
Очікується, що цього року Пекін запустить ще один екіпаж на орбітальну станцію.
http:///kytai-prodovzhuie-budivnytstvo-vlasnoi-kosmichnoi-stantsii-foto/