Китай продовжує будівництво власної космічної станції (ФОТО)

  Китай за допомогою ракети-носія “Long March 7” запустив вантажний космічний корабель “Тяньчжоу-2”. Старт відбувся зранку,  29 травня 2021 року,  із супутникового пускового центру “Веньчан” на китайському острові Хайнань, повідомляє Space.

 

  Через вісім годин після запуску“Тяньчжоу-2” зістикувався з основним орбітальним модулем “Тяньхе”, який вивели на навколоземну орбіту 360 x 385 км, 28 квітня 2021 року. “Тяньчжоу-2” доправив на станцію  4,69 тони вантажу  для місії “Шеньчжоу-12”, і 1,95 тони пального, повідомили представники CMS. Розвантаження палива відбудеться в автоматичному режимі.

 

  “Тяньчжоу-2” буде залишиться біля причалу “Тяньхе” до прильоту в червні тайконавтів місії “Шеньчжоу-12” запуск якої заплановано на 10 червня 2021 року.

 

  “Тяньчжоу-2” пристикується до кормової частини 22,5-тонного модуля “Тяньхе”, буде залишиться там протягом більшої частини тримісячної експедиції “Шеньчжоу-12”. Вантажівка доставила припаси і обладнання для станції та її першого екіпажу, пару скафандрів, провізію для екіпажу і обладнання для монтажних робіт.

 

  Під час перебування “Шеньчжоу-12” на борту космічної станції очікується, що вантажівка “Тяньчжоу-2” відстикуєтся від “Тяньхе”, щоб провести тестування системи зближення. Після того, як “Шеньчжоу-12” відчалить, вантажівка повторно пристикується до причалу, який раніше займав пілотований корабель. Після повторної стикування буде проведено тестування з перекачування палива. Після прибуття на станцію “Шеньчжоу-13”, в жовтні 2021 року, екіпаж протестує роботизований маніпулятор станції, в якості корисного навантаження використавши вантажівку “Тяньчжоу-2”.

 

  Після випробування роботизованого маніпулятора, “Тяньчжоу-2” остаточно відчалить  від “Тяньхе”, і завантажена сміттям і непотрібним обладнанням, згорить в атмосфері Землі.

 

Нагадуємо: