Китай успішно запустив основний модуль майбутньої китайської орбітальної станції (ВІДЕО)

  Основний модуль “Тяньхе” для побудови багатомодульної станції успішно вивела ракета на орбіту китайська ракета “Чанчжен-5”. Старт відбувся з космодрому Веньчан. Через 490 секунд польоту  основний блок станції досг запланованої орбіти.

 

  За розрахунками розробників, для будівництва станції їм потрібно близько двох років. Станція буде знаходитися на низькій навколоземній орбіті на висоті від 340 км до 450 кілометрів. Срок перебування на орбіті 10 – 15 років

 

  Проект модульної орбітальної станції “Тяньгун-3” (“Небесний палац”) є новим етапом розвитку китайської програми пілотованої космонавтики. Починаючи з 1990-х років, Китай запустив на орбіту пілотовані космічні кораблі “Шеньчжоу”, а також дві експериментальні станції “Тяньгун-1” і “Тяньгун-2”.

 

  Для створення тримодульної станції потрібно здійснити 11 успішних запусків протягм 2021-2022 років: три запуски самих модулів, чотири запуски вантажних космічних кораблів із обладнанням і чотири запуски пілотованих космічних кораблів.

 

  Відзначається, що в середині або в кінці травня з основним модулем буде зістикований вантажний космічний корабель “Тяньчжоу-2”, а в червні на станцію прибудуть три тайконавти на борту корабля “Шеньчжоу-12”.

 

 

Нагадуємо: