Бійка на таджиксько – киргизському кордоні

  28 квітня 2021 року на кордоні Киргизстану та Таджикистану стався конфлікт між місцевими жителями. Причиною конфлікту стало встановлення камери відеостеження таджицькими військові на електричному стовпі поруч з пунктом розподілу води “Головний”. Цей пункт знаходиться біля витоку каналів, які наповнюють Торткульське водосховище, розташоване на території Киргизстану.

 

  Місцеві жителі попросили прибрати камеру зі стовпа, який знаходиться на території Киргизстану. Однак акім Ісфарінського району Таджикистану Баховідін Баходірзода відмовився виконати прохання. З’ясування стосунків переросло в бійку. Люди кидали один одного камінням, а один місцевий житель отримав вогнепальне поранення в око. Всього за медичною допомогою звернулися чотири людини.

 

  В зв’язку з інцидентом на кордоні з Таджикистаном в Ак-Сайському, Ак-Татирському і Самаркандекському сільських округах в Баткенській області Киргизстану введено режим надзвичайної ситуації. Про це повідомляє видання 24.kg

 

  Для вирішення конфлікту створений цілий штаб. Як передає таджицьке видання “Ховар”, напередодні відбулася зустріч між главами Согдійської області Таджикистану і Баткенської області Киргизстану. Сторони домовилися врегулювати конфлікт на рівні представників області.

 

Нагадуємо: