КНР заважає війна в Україні, але в Пекіні не знають, як їй покласти край

  Візит китайського дипломата по столицям європейських країн чітко показав, що КНР не може нічого вдіяти для припинення російської агресії, а всі так звані “мирні ініціативи КНР” – звичайна пустопорожня балаканина.

  Видання The Wall Street Journal повідомляло, що спецпредставник Китаю Лі Хуей, який цього місяця здійснив візити до Києва, Варшави, Берліна, Парижа і Брюсселя, закликав європейські уряди до негайного припинення вогню в Україні, залишивши росії частину тимчасово окупованих нею територій.

  За словами європейських високопосадовців, візити Лі Хуея мали на меті вбити клин між європейськими країнами і США. Лі Хуея закликав “союзників США в Європі “відстояти свою автономію” та наполягати на негайному припиненні вогню, залишивши у володінні росії ті частини України, які вона захопила”.

  Китайський дипломат також закликав європейські уряди розглядати КНР як “економічну альтернативу Вашингтону” та сказав, що вони мають “діяти швидко”, щоб припинити “конфлікт між росією та Україною, перш ніж він пошириться”, додали чиновники.

  Європейські офіційні особи заявили, що не вірять, що мир буде можливим, поки росія не виведе свої війська з України.

  “Ми пояснили, що заморожування конфлікту не в інтересах міжнародного співтовариства, якщо не буде виведення російських військ з України”, – сказав дипломат, який спілкувався з Лі. Він також зауважив, що “неможливо відокремити Європу від Америки”, і що “Європа не відмовиться від підтримки України”.

  Інший дипломат оцінив візит китайського дипломата словами: “Вони, ймовірно, перевіряють єдність Заходу…”

  Спецпредставник Уряду КНР Лі Хуей єврпейське турне завершив у москві. З ним зустрівся міністр закордонних справ росії лавров. Рашистський міністр закордонних справ поскаржився китайському колезі на те, що українська сторона нібито створює разом із західними країнами начебто серйозні перешкоди для відновлення мирних переговорів та “підтвердив нібито прихильність москви політико-дипломатичному вирішенню конфлікту”.

  Крім того, повідомляється, що обидві сторони висловили готовність до подальшого зміцнення російсько-китайської зовнішньополітичної взаємодії, незмінно націленої на підтримання миру і стабільності в регіоні та на планеті вцілому.

Нагадуємо:

Китай віддав перевагу газу з Туркменії