Китай віддав перевагу газу з Туркменії

  Китай вирішив “деверсифікувати” газопостачання і замість путінської “Сіла Сібірі-2” почне будувати газопровід до Туркменії, повідомило Reuters.

  І хоч туркменський газ коштуватиме Китаю на 30% дорожче за російський, схоже що у найближчій, та й у найвіддаленішій перспективі, він виявиться для КНР менш збитковим. Через це Пекін і дав “зелене світло” проекту “Лінія D” яким до КНР збираються імпортувати 30 млрд кубометрів газу щорічно.

  У 2022 році трьома діючими трубопроводами Китай імпортував із Туркменії 35 млрд кубометрів газу, заплативши за нього $10,3 млрд. Російські поставки по запущеному в 2019 році газогону  «Сіла Сібірі» склали 16 млрд кубів, а їх вартість виявилася в 2,5 рази нижчою – Близько $4 млрд.

  Цього року Китай придбає 22 млрд кубометрів газу — у 7 разів менше, ніж до війни споживав Євросоюз. Причому вартість цих поставок — $290 за тисячу кубометрів, тоді як контрактні ціни для Європи у грудні минулого року сягали $1000

  Новий газовий контракт із Китаєм був дуже потрібен російському “Газпрому”, якого викинули з європейського ринку. На проєкт “Сіла Сібірі – 2” потужністю 50 млрд кубометрів Кремль витратив понад 7 років…

На фото: Новий «шовковий шлях» (Євразійський сухопутний міст) — транспортний маршрут для переміщення залізничних вантажів і пасажирів суходолом від промислових центрів Китаю до Європи.

НАГАДУЄМО:

Москва порушила Договір про нерозповсюдження ядерної зброї