Китай вирішив “деверсифікувати” газопостачання і замість путінської “Сіла Сібірі-2” почне будувати газопровід до Туркменії, повідомило Reuters.
І хоч туркменський газ коштуватиме Китаю на 30% дорожче за російський, схоже що у найближчій, та й у найвіддаленішій перспективі, він виявиться для КНР менш збитковим. Через це Пекін і дав “зелене світло” проекту “Лінія D” яким до КНР збираються імпортувати 30 млрд кубометрів газу щорічно.
У 2022 році трьома діючими трубопроводами Китай імпортував із Туркменії 35 млрд кубометрів газу, заплативши за нього $10,3 млрд. Російські поставки по запущеному в 2019 році газогону «Сіла Сібірі» склали 16 млрд кубів, а їх вартість виявилася в 2,5 рази нижчою – Близько $4 млрд.
Цього року Китай придбає 22 млрд кубометрів газу — у 7 разів менше, ніж до війни споживав Євросоюз. Причому вартість цих поставок — $290 за тисячу кубометрів, тоді як контрактні ціни для Європи у грудні минулого року сягали $1000
Новий газовий контракт із Китаєм був дуже потрібен російському “Газпрому”, якого викинули з європейського ринку. На проєкт “Сіла Сібірі – 2” потужністю 50 млрд кубометрів Кремль витратив понад 7 років…
На фото: Новий «шовковий шлях» (Євразійський сухопутний міст) — транспортний маршрут для переміщення залізничних вантажів і пасажирів суходолом від промислових центрів Китаю до Європи.
http:///moskva-porushyla-dohovir-pro-nerozpovsiudzhennia-iadernoi-zbroi/