Герої забуті владою

  На війні інколи так буває , що “деякі” Герої просто “випадають із поля зору” і залишаються забутими владою. Щось подібне сталося із військовим, який має позивний «Сепар». Він воював в Ірпені “на Жирафі” з першого дня повномасштабного російського вторгнення. А провокативний позивний «Сепар» отримав від побратимів за те, що сам родом із Донецька.


  На початку травня «Сепар» взяв у полон рашистського елітного десантника. Повів його на «Жираф», куди приїхав і мер міста Маркушин. Це був перший полонений в Ірпені.

 

  Коли мер міста побачив полоненого, то сказав нашому бійцю: «Ого, нічого собі. Я вас нагороджу». Він сфотографував документи нашого військового та полоненого рашиста і… “пішов виконувати щойно дану обіцянку”.


  Відеонформацію про полоненого рашиста Бобова Тімофєя та нашого «Сепара», який став справжньою сенсацією, публікували у різних соцмережах. А про нашого «Сепара», який став справжнім героєм, телеканал ICTV зняв цілий сюжет.

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка ВІДЕО
Заставка ВІДЕО

  12 травня 2022 року «Сепар» потрапив до київської лікарні через отриману у боях контузію. Після госпіталю його одразу направили воювати в іншому підрозділі на Харківському напрямку.


  А в цей час в деокупованому місті почали складати списки тих, хто боронив Ірпінь. І так сталося, що про нашого Героя, і не тільки про нього одного, просто забули.


  «З’ясувалось, що я взагалі в Ірпені не воював. Вони робили списки тих хто воював, а мене там не було. І про полоненого навіть не згадали. Хоча навіть телеканал ICTV приїжджали та знімали ситуацію із полоненим. А місцева влада просто забула», — дивується наш військовий «Сепар».


  Чому не внесли в списки — і гадки не має. Але каже, що тоді — одразу після деокупації — була сильна метушня. Навіть хлопців, які загинули в боях за Ірпінь, не всіх внесли до списків загиблих.


  «У мене є фотогоафії, де двоє хлопців з нашої ТрО лежать мертві на позиції. Тоді їхню зброю забрали, тіла мервих п’ятьох «кацапів» – теж забрали, а тіла наших хлопців ще з тиждень лежали», — згадує «Сепар».


  До “списків” потрапили «особливі» — каже військовий. Та додає, що туди навіть внесли дівчину, яка займалась корегуванням вогню артилерії, якої нас не було.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  Але якось так сталося, що до того “Списку” не потрапив не лише наш військовий із не дуже патріотичним позивним «Сепар», а й ще понад 5 його знайомих, які боронили від рашистів Ірпінь.


  «Я спілкувався із друзями, яких нагородили. Взагалі не давали їм нічого особливого – ні грошей, нічого. Просто написали, що вони там були і все. Але до нагород нікого не представили», – каже наш захисник.
Воїн не звертався ні до мера, ні до депутатів, щоб “відновити справедливість”, бо зараз захищає Україну і займатись “такою єрундою” просто не має можливості.


  Звісно, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” ні в якому разі не стверджує, що ті хто вже отримав нагороди, на них не заслуговують. Але ВСІ наші воїни ризикували власним життям, щоб захистити НАС! І зараз мова йде про те, що ми не можемо допустити того, щоб герої, які боронили нашу рідну Землю, були забуті. Вони нас захистили і саме найменше, чим ми їм можемо їм віддячити, це пам’ятати про їхній подвиг.


Олександр Вікторович, “НОВА: новини втеранів АТО/ООС”.

 

Заставка НАГАДУЄМО