Сьогодні, 2 травня, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що “на прохання силовиків” у ВР відклали розгляд проекту постанови щодо скасування рішення про ухвалення закону, яким Рада повернула військовим доплати у 30 тис. грн. Тайм-аутт потрібен для того, щоб до кінця травня розробити новий законопроект щодо оплати праці військових.
У Верховній Раді “не підтримали включення до порядку денного блокуючої постанови по 8312-П (це там, де правка по виплатах військовим). Лише 99 депутатів проголосували за розгляд її сьогодні”, – повідомив депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі .
Мова йде про проект Постанови про скасування рішення ВР від 10 квітня про ухвалення в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022).
Як відомо, доки такий “блокуючий” проект постанови не буде розглянутий парламентом та відхилений, голова ВР не може підписати закон, якого такий проект постанови стосується, та передати його на підпис президенту.
http:///elektronna-petytsiia-na-pidtrymku-zakonoproiektu-n9142-nabrala-bilshe-25-tysiach-holosiv/
Суть проблеми полягає в тому, що 10 квітня 2023 року ВР ухвалила рішення про повернення військовим доплати у 30 тис. грн. Це рішення передбачає повернення надбавки захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для державних службовців та менеджменту державних підприємств (до 10 мінімальних зарплат).
19 квітня у Генеральному штабі Збройних сил України закликали припинити “займатися популізмом” щодо питань доплат військовослужбовцям. У Генштабі нагадали, що наразі виплати у 100 тис. грн на місяць збережені захисникам, які воюють безпосередньо на передньому краї, а 30 тис. грн виплачується військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником пропорційно часу виконання, а також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні і бере участь у відбитті повітряних нападів противника, незалежно від району виконання завдання. Водночас, якщо військовослужбовці перебувають поза зоною бойових дій, у тилу, то додаткові бойові виплати їм не нараховуються.
http:///novyj-poriadok-otrymannia-vijskovosluzhbovtsiamy-statusu-uchasnyka-bojovykh-dij/