Голова уряду Денис Шмигаль заявив, що процес проходження військово-лікарських комісій (ВЛК) повинен стати людиноорієнтованим. Тому, Кабінет Міністрів 18 квітня 2023 року ухвалив постанову №343, повідомила Національна служба здоров’я України.
Для усунення недоліків у роботі ВЛК у програмі медичних гарантій запроваджується новий пакет, який дозволить залучити до роботи комісій цивільні медзаклади. Постановою передбачено, що НСЗУ укладатиме договори з цими закладами та забезпечуватиме оплату наданих послуг – 883 грн за один комплексний медичний огляд. В межах пакету надаватимуть такі послуги:
- проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
- оцінка придатності особи до військової служби, призначення у разі потреби необхідних консультувань та обстежень для встановлення, уточнення або спростування діагнозу;
- направлення особи за наявності показань в інші медичні заклади для додаткових консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;
- оформлення проектів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.
Військово-лікарські комісії вирішують питання ступені придатності до військової служби, надання відпустки військовим у зв’язку з хворобою, звільнення їх зі служби за станом здоров’я після отримання поранень. Але ВЛК зараз надзвичайно перевантажена через триваючу мобілізацію та наслідки активних бойових дій.
Бійцям, щоб отримати компенсацію, подовжити лікування, піти в запас, треба вистояти кількатижневу чергу до лікарів ВЛК. Але не всі військові, особливо з важкими пораненнями, контузіями та на протезах можуть собі дозволити таке випробування. Тому, Кабмін працює над автоматизацією та діджиталізацією всіх процесів у рамках проходження бійцями військово-лікарських комісій.
http:///dovidky-maiut-khodyty-za-vijskovymy-a-ne-navpaky-shmyhal-poobitsiav/
http:///mizh-zdoroviam-vijskovykh-ta-koruptsiieiu-zapekla-borotba-u-medyko-likarskij-sferi/