Часопис війни, 497 доба – загальний огляд подій на фронті

Триває 497 доба доба війни російської федерації проти України. Ворог веде насту на Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямах. Там на фронті дуже гаряче, але просунутися противник не може, — повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі телемарафону.

  Темпи українського контрнаступу зараз не вказують на тупикову ситуацію, вважають в ISW. Експерти в огляді ситуації від 04 липня 2023 року припускають, що ЗСУ не намагаються зараз великими силами швидко проломити російські лінії оборони, оскільки поступово виснажують сил противника.

  За словами командувача Сухопутними військами ЗСУ Олександра Сирського, контрнаступ йде за планом.

“Ми всі хочемо досягти цього результату, але поки що все розвивається згідно з планами, які були розроблені та затверджені. Я б назвав це природним процесом досягнення нашої перемоги без жодного тиску чи підштовхування з чийогось боку…Це дуже складний процес… Я можу сказати, що з нашого боку це боротьба за звільнення території нашої держави, з боку противника – це суто загарбницька війна. Але вона набула настільки жорсткого характеру, що цей процес дуже складний і кривавий. Ми розуміємо, що правда за нами і ми переможемо”, — так коментує Олександр ситуацію що склалася зараз навколо фронту.

На Бердянському напрямку ЗСУ просунулися в глибину оборони ворога до 2 кілометрів, — прес-центр Сил оборони Таврійського напрямку. Українські військові продовжують просуватися на таврійському напрямі. Наразі Сили оборони закріплюються на зайнятих рубежах. ЗСУ закріплюються на рубежах на північ і південь від Бахмута.У районі Клещіївки ЗСУ мають частковий успіх і закріплюються на досягнутих рубежах, повідомляють у Генштабі ЗСУ.

  Роспропагандист Сладков пише, ЗСУ вибили русю з Клещеївки. Також він ниє, що Бахмут наразі під вогневим контролем українських сил.

Росія активно застосовує хімічну зброю проти Сил оборони на Бахмутському напрямку – заявив спікер Сил оборони Таврійського напрямку Дмитрашковський. “Під час артилерійських обстрілів використовується елемент, який попередньо називається “Люїзит”. Вже є постраждалі від цього хімічного елемента. Його симптоми – нудота, блювання та втрата свідомості”, – заявив він.

Запорізький напрямок. Ситуація на ЗАЕС. Станом на ранок 5 липня рівень радіації на всій території України – в нормі. Запорізька атомна станція працює у штатному режимі, переміщень людей та техніки там не зафіксовано, пише голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко.

  У разі вибуху на Запорізькій АЕС апокаліпсису ніякого не буде, навіть за найгіршого сценарію. Про це заявив доктор фізико-математичних наук, колишній працівник Інституту ядерних досліджень НАНУ Людвіг Литвинський. “Навіть якщо вирветься все, що знаходиться всередині реакторів, найгірша ситуація буде все одно кращою за те, що було внаслідок Чорнобильської аварії”, — повідомив він.

Таврійський напрямок. На Херсонщині російські окупанти намагаються приховати спалах холери, повідомляє Генштаб ЗСУ. У тимчасово окупованому Скадовську та Генічеську зростає кількість випадків захворювань на гострі кишкові інфекції. Звичайно, росіяни не визнають збільшення кількості захворюваності серед місцевого населення. При цьому в регіоні розпочали приховану вакцинацію від холери колаборантів, членів “адміністрацій” та їхнього найближчого оточення.

Зброя. Системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) росіяни навчилися придушувати боєприпаси з GPS-наведенням та РСЗВ HIMARS, – повідомив Міністр оборони Рєзніков. Він заявив, що розповів про це партнерам, щоб вони вирішили проблему: “Росіяни вигадують контрзаходи, ми інформуємо наших партнерів, і вони роблять новий контрзахід проти цього контрзаходу”.

Світ реагує на російську агресію.

  “росія втратила майже половину боєздатності своєї армії”, – заявив начальник Штабу оборони Британії адмірал Тоні Радакін під час слухань у британському парламенті. Лише за минулий рік окупанти випустили 10 мільйонів артилерійських снарядів, але виробляти вони можуть лише мільйон на рік. Така ж ситуація з танками. Наразі росія втратила 2500 танків і в кращому разі може виробляти всього 200 таких на рік, – також додав він.

  Парламентською Асамблеєю ОБСЄ було визнано, що росія – країна спонсор-тероризму, а ПВК “Вагнер” – терористична організація. У прийнятій декларації йдеться: “Держави-члени Асамблеї закликаються посилювати міжнародні норми, які чітко визнають: терористичний характер «групи вагнера» та її дій, відповідальність російської федерації, як держави-спонсора цієї терористичної організації і неприпустимість залучення таких суб’єктів у міждержавні відносини.”

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 496 доба – загальний огляд подій на фронті