Після “Революції Гідності” в українському суспільстві виникла потреба у реформуванні правоохоронної системи. Для проведення реформ влада вирішила використати досвід Грузії. Восени 2014 року було представлено концепцію реформування Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалося створення Національної поліції замість міліції.
Свято було встановлено в Україні «Ураховуючи значення та роль Національної поліції України у виконанні завдань із охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтриманні публічної безпеки і порядку…» згідно з Указом Президента України «Про День Національної поліції України» від 9 грудня 2015 р. № 693/2015, та відзначалося спочатку 4 серпня — у день підписання Президентом Закону України «Про Національну поліцію». Раніше, як правило, професійні свята встановлювалися виходячи з дня прийняття того чи іншого закону.
Указом Президента України Петра Порошенка від 4 квітня 2018 року № 97 внесено зміну до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня — на честь події 2015 року, коли перші патрульні поліцейські прийняли першу присягу на Софійській площі у Києві.
Сьогодні у лавах Нацполіції України служать понад 150 тисяч осіб. Серед них є люди, які з перших днів російської агресії стали на захист українського народу.
http:///zakhyst-prav-veteraniv-umova-podalshoho-rozvytku-derzhavy/