Часопис війни, 479 доба – огляд подій на фронті

  Триває 479  доба  війни російської федерації проти України. За інформацією пресслужби ГШ ЗСУ ворог зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – минулої доби відбулось 36 бойових зіткнень.

  Практично на всіх ділянках та напрямках, де наші підрозділи наступають на півдні, вони мають тактичний успіх, повідомила Ганна Маляр. Станом на сьогоднішній день ЗСУ просунулися до 2 км на кожному напрямку. На деяких звільнених позиціях та населених пунктах продовжується процес закріплення наших військ. «На напрямках, де ми в обороні, жодної позиції не втрачено і ворог не зміг просунутися».

  ЗСУ вибили окупантів на північ від Урожайного, а також біля селища Новодонецьке, – DeepState. Крім цього, на Бахмутському напрямку тривають бої на захід та північний захід від Кліщіївки. Щодо Авдіївської ділянки, то ситуація в Мар’їнці залишається важкою у зв’язку з постійними штурмами супротивника. У напрямку Лимана продовжуються важкі бої за промзону у Білогорівці Луганської області.

  На Запорізькому напрямку. Ще одного “Чорнобиля” через можливий підрив ЗАЕС не буде. В Інституті проблем безпеки атомних електростанцій пояснили, що на ЗАЕС паливо знаходиться в холодному стані, а дифузія радіоактивних речовин залежить від його температури. Паливо “холодне”, тож коефіцієнти дифузії малі, а викид продуктів поділу в довкілля буде “не такий значний”.

На ЗХерсонському напрямку. Рівень води на Херсонщині продовжує знижуватися.Керівник ОВА Прокудін повідомив, що зараз вода на рівні – 1,32 метри. Підтопленими залишаються 11 населених пунктів на правому березі та ще 17 на лівому.
На Миколаївщині вистояли два новозбудовані мости під час затоплення. Василівський та Нововасилівський мости майже 10 днів були під водою, але нині рух ними відновлено.

На Кримському напрямку. Севастополь та Алушта ввечері залишились без світла. За повідомленнями місцевих пабліків, світло згасло скрізь і разом. “Губернатор” Розвожаєв повідомляє, що, за попередньою інформацією, відключилася автоматика на підстанції “Севастополь”. Фахівці працюють із відновлення електропостачання споживачам. Фактична причина того, що трапилося, невідома.

Білоруський напрямок. Є підозра, що до Білорусі завезено стратегічний ядерний комплекс “Тополь-М” (на фото) радіусом дії 12 тис. км, заявив засновник “Білого легіону” Бульба. “Росія має концепцію вступити у війну з НАТО. Вони можуть запустити ракету з території Білорусі, щоб відповідь була нанесена не російською територією, а білоруською. У цьому є підлість Путіна”, – підкреслив Бульба.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 478 доба – огляд подій на фронті