Офіс президента отримав жовту картку від Європарламенту, – ЗМІ

  У резолюції Європарламенту “Стійке відновлення та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство” є заклик до вищого керівництва України продовжувати зміцнювати місцеве самоврядування, яке є важливим компонентом майбутньої реконструкції, відбудови та відновлення. Цей акцент важливий у контексті конфлікту Офісу президента та міського голови Києва Віталія Кличка, якого Банкова дуже хоче відсторонити від поста глави Київської міської державної адміністрації, пише “Дзеркало тижня“.

 “В Європарламенті особливо звертають увагу на необхідність прозорої архітектури управління та вимагають збереження досягнень реформ децентралізації, в тому числі незалежності та відповідальності місцевого самоврядування як окремої частини публічної влади. Але в Україні ми спостерігаємо зовсім інші процеси. Як повідомляло ZN.UA, на Банковій вже обговорювали можливість прийняття президентом рішення про зміщення з посади голови КМДА Віталія Кличка», — пише видання.

  У статті відзначається, що, втративши посаду посади голови КМДА, Кличко втратить також можливість керувати виконавчим органом Київради. «Де-факто це буде означати втрату впливу на всі справи в місті вибраного киянами місцевого самоврядування. У свою чергу, президент Зеленський звільненням Кличко підтвердить, що його кінцева мета не реформа, а одноосібний контроль над столицею», — зазначається в статті.

  Рішення про звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА не буде прийнято демократичними силами та міжнародними партнерами України, попереджає видання.

  “Згідно з інформацією ZN.UA, ці рішення будуть проводити через РНБО. Зокрема, сьогодні було повідомлено про скликання засідання органу за ініціативи президента, на якому обговорюватимуться результати перевірки укриттів Києва, за стан яких ОП нещодавно критикував мера столиці. Однак міжнародні партнери навряд чи будуть вітати такий антидемократичний крок Зеленського, навіть якщо його буде обґрунтовано питанням безпеки”, — йдеться у публікації.

НАГАДУЄМО:

Спілка ветеранів АТО Харківської області працює над питанням надання правової допомоги військовослужбовцям