Президент ЮАР та його прес-секретар  плутаються у свідченнях

Під час візиту представників семи африканських країн до Києва, Росія випустила в напрямку Київщини шість «Кинджалів та шість «Калібрів», але українська ППО збила всі. Але прес-секретар Президента ПАР Сирила Рамафоси під час інтерв’ю заявив, що жодного російського обстрілу Києва під час візиту делегації вони в українській столиці не чули ні сирен, ні вибухів.

  Помічника президента Сиріла Рамафоси також дуже вразило те, що на другому році війни українці продовжують займатися своїми справами відразу після відбою тривоги. “Ми всі були спантеличені, коли нас відвезли назад до готелю, і ми проїжджали вулицями, де люди вели звичайний день. Це дуже дивно і в якомусь сенсі є навмисною дезінформацією”, – заявив Вінсент Магвеня (на фото).

Вінсент Магвеня

  Весь вчорашній день роспропагандони заявляли, що «нікто нє стрєлял», а сирени в Києві – то лише щоб полякати “африканських миротворців”.  Після того, як сам Кокошніков прозвітував про вчорашнє «пораженіє цєлі» калібрами, які запускали по Києву, тоді і  президент ПАР Сиріл Рамафоса  підтвердив ракетну атаку на Київ. “Ми були свідками ракетної атаки”, – заявив він про це на брифінгу, попри слова свого речника, який написав у Твітер, що “ракетна атака на Київ була дезінформацією з боку України”
  Президент ПАР Рамафоса під час прес-конференції після зустрічі президента Зеленського з представниками країн Африки заявив, що вони «чули ракетні удари». Рамафоса сказав, що це «не дуже добре працює для встановлення миру», та закликав до деескалації «з обох боків». Він додав, що під час завтрашнього візиту до РФ вони поговорять з Путіним про його «бачення дороги до миру».

Президент ПАР Сиріл Рамафоса праворуч.

  Президент України Володимир Зеленський прокоментував вчорашній ракетний обстріл Києва під час візиту лідерів країн Африки: “Або путін не контролює свою армію, або він неадекватний”.

  Зеленський запросив лідерів країн Африки долучитися до української “Формули миру”: мирні переговори можливі лише після виведення російських військ із України, заявив Зеленський. «Україні та Світу не потрібні ні заморожені конфлікти, ні війни, що тліють. Мир потрібен. Саме про шлях досягнення справжнього та справедливого миру, без російського шантажу та обману, ми говорили сьогодні з делегацією глав держав та високих представників країн Африки».

НАГАДУЄМО:

Офіс президента отримав жовту картку від Європарламенту, – ЗМІ